V pražském knihkupectví K–A–V–K–A proběhne ve středu 28. listopadu již tradiční křest věčného kalendáře HERECTVÍ, který vyrobila tajná organizace B. K. S., která operuje od roku 1974. Jejími členy jsou Dr. Il Škába Sklabinský (František Skála), Prof. Eckel Eeckelhaft (Pavel Lev), Pablo Augeblau (Pavel Prášil) a Jirek Zlobin-Lévi Ostrowid (Jiří Levý).

Součástí křtu bude i výstava fotografií v autorské adjustaci, která bude obohacena o nové dokumenty z UPSYCHU JSD. Fotografem je Václav Jirásek, vítěz Výroční ceny Czech Grand Design v kategorii Fotograf roku 2018.

Součástí vernisáže bude i koncert Jazz fantasy.

Kalendář Herectví je univerzální kalendář na libovolný rok, na jakkoli dlouhou dobu, se jmény o kterých jste nikdy neslyšeli a s fotografiemi z nejrůznějších divadleních představení, které jste nikdy neviděli.

Programem skupiny B. K. S. je „věčné přitakávání životu i smrti“. V roce 1991 krátce vystoupila z ilegality svou první a poslední výstavou v tehdejší galerii
Pi-Pi-Art s názvem 17 let tajné organizace B.K.S. (dokumenty, uniformy, zbraně, artefakty). Poté se opět zanořila a její další dílčí prezentace jsou usměrňovány Podkomisí pro útlum publicity B.K.S., ustavené po r. 1991. Tato jest shovívavější k některým druhům aktivit, jež organizace rozvíjí, jako jsou např. ikebana, poezie, herectví, známky a ceniny z období útisku.

Knihkupectví K–A–V–K–A, kde se křest a vernisáž bude odehrávat, bylo založeno na jaře roku 2014 se sídlem v krásných funkcionalistických prostorách domu na rohu ulic Krocínova a Karolíny Světlé. Jeho hlavním zaměřením je literatura o umění, architektuře a designu, výstavní katalogy, autorské knihy a bibliofilie, které doplňuje nabídka volné tvorby (grafiky, fotografie, kresby, v menší míře též malby). „Od samého počátku jsme měli v úmyslu prostor oživit, aby z něj nebylo jedno z mnoha dalších knihkupectví, ale aby se naopak stal místem, kde se lidé budou setkávat nad krásnými knihami, obdivovat (třeba i) dosud neznámá umělecká díla a kam se především budou rádi vracet,“ říká majitelka knihkupectví, Karolína Truhlářová. Prostor je centrem pro milovníky a znalce umění a krásných knih i pro majitele uměleckých sbírek. Pořádají se zde prezentace, křty knih, autogramiády, autorská čtení, výstavy ilustrací, grafik i fotografií. Knihkupectví provozuje také internetový obchod s literaturou a výtvarným uměním www.kavkaartbooks.com.

Kdy: středa 28. listopadu v 18 hodin
Kde: Knihkupectví K–A–V–K–A, Krocínova 5, Praha 1
Kontakt: Marie Kordovská, 732 620 769, marie@kavkabook.cz