Neztraťte nit a buďte v obraze

Podzim je obdobím, které knihám přeje. Ať už je to chladnějším počasím, delšími večery, nebo tím, jak se po létě život vrací do běžného rytmu, u nás v knihkupectví se to projevuje jednoznačně: nabitým programem. Zveme Vás na několik knižních událostí, setkání s autory i do nového knihkupectví. A také Vám představujeme několik novinek, které vyjdou do konce roku.

Křty, setkání a autogramiáda

Již tento týden se setkáme při dvou příjemných událostech:
16. října od 18:00 / V pondělí k nám zavítá Frenk Meeuwsen se svým komiksem Zen bez mistra, knihou plnou hledání, kreseb, kreslení i kóanů - hádanek zenových mistrů. Přijďte na čaj, pro podpis, a seznámit se s japonským myšlením v podání sympatického Holanďana.

19. října od 16:00 / Ve čtvrtek Vás zveme na křest nové básnické sbírky Radky Brzobohaté Mezi stíny řas. Krásná malá knížka je plná básní, které se na docela obyčejné věci dívají neobyčejným způsobem. Přivítáme ji spolu s autorkou a jejími hosty, Davidem Cajthamlem, který knihu doplnil svými ilustracemi, a Janem Kunzem, básníkem a performerem, jenž novou sbírku pokřtí.

/ všechny naše události najdete na našem Facebooku.

Nové knihy nakladatelství K-A-V-K-A

V těchto dnech vrcholí přípravy několika titulů: poslední úpravy, korektury, detaily obálek a jde se do tisku. Můžete se těšit na novinku z řady Struny šamisenu, Je ještě někde jiný svět: Japonerie v české poezii do roku 1945, s nádhernými ilustracemi od Evy Sakumy. Chystáme také monografii Evy Švankmajerové, svébytné české umělkyně, básnířky a scénografky. A knihou Návrat do Mongolska: Sbírky a fotografie z Mongolska v Náprstkově muzeu naše ediční záměry nekončí, budou však už muset počkat na nový rok.

Za literaturou do Široké

Naše spřízněné Knihkupectví Franze Kafky je otevřené již měsíc. Kdo jste tam ještě nezavítali, zveme Vás ke staroměstské procházce a návštěvě knihkupectví, které Vás zaujme krásným prostorem a bohatým výběrem knih. Knihkupectví se zaměřuje na české, židovské a německé autory, společenské vědy, judaismus, cizojazyčné knihy a literaturu pro děti.

Knihkupectví Franze Kafky, Široká 14, po–so 10:00–12:00, 12:30–18:00.

A to není zdaleka všechno

V listopadu pro Vás chystáme novou výstavu Art Brut. Do našeho knihkupectví se tak můžete přijít podívat na díla Luboše Plného, Jana Křížka nebo Anny Zemánkové. A do toho samozřejmě knihkupectví zásobíme nepostradatelnými i nejnovějšími tituly, které na poli uměleckohistorické literatury vychází. Neztraťte nit a buďte v obraze o českém umění!