Vzkříšení kultury a elegance: Znovuotevření knihkupectví Franze Kafky na Starém Městě

Od 1. září máme všichni důvod k radosti, protože knihkupectví Franze Kafky, literární útočiště kdysi proslulé svým zaměřením na judaismus, se chystá znovu otevřít své dveře.

Přestože si knihkupectví i nadále cení svých kořenů skrze svou bohatou sbírkou literatury zaměřené na židovství, oživený obchod přijímá širší spektrum literárních děl a rozšiřuje své obzory. Vedle svazků rezonujících s židovským dědictvím si návštěvníci budou moci prohlédnout a zakoupit výběr uměleckých publikací, pragensia a dětské literatury. Nebudou chybět ani originální grafiky, kresby, ilustrace a fotografie od českých umělců.  

Regály znovu otevřeného knihkupectví Franze Kafky budou zdobit tituly jak uznávaných větších nakladatelství jako jsou Karolinum nebo Slovart, tak i menších a nezávislých nakladatelství, jako je například Paseka, Triáda, Wo-men, Baobab, Labyrint, Jakost, Bylo nebylo a také naše K-A-V-K-A. Všechna tato nakladatelství  nabízejí široké spektrum knih různých žánrů, kvalitní českou i překladovou prózu, dětské knihy, publicistiku či komiksy, knihy o umění a estetice, monografie, autorské knihy. Samozřejmě nebudou chybět ani knihy s židovskou tématikou a knihy zaměřené na judaismus od nakladatelství P3K, SEFER a Nakladatelství Franze Kafky. Tato pestrá kolekce místních nakladatelských domů a zahraniční distribuce odráží snahu obchodu poskytovat bohatou škálu literárních zážitků.

V knihkupectví budou také k dispozici úžasné umělecké skvosty od renomovaných umělců, mezi nimiž naleznete jména jako je František Skála, jehož mnohostranná tvorba včetně malby, sochařství, ilustrace a grafiky, ho řadí mezi významné umělecké osobnosti, nebo Jan Švankmajer, další významný tvůrce, který si získal světovou pozornost díky svým surrealistickým a provokativním dílům. Ke koupi bude také tvorba od ilustrátorky Alžběty Skálové, která se věnuje volné tvorbě, především prostřednictvím koláží, grafiky a akvarelů. Nabídku budou rozšiřovat i fotografické tisky Václava Chocholy nebo Jana Reicha. S těmito a mnoha dalšími umělci bude knihkupectví prostorem pro objevování bohatství českého uměleckého dědictví.

Knihy a umění ale není jediné, na co se můžete těšit. Připravte se také na překrásné prostory Knihkupectví Franze Kafky, jehož interiér realizovala Marcela Steinbachová. Knihkupectví se pyšní designem, který vzdává hold Kafkovu odkazu a zároveň se vyhýbá jeho melancholickým tématům. Interiér se dvěma propojenými místnostmi, které zdobí dřevěné knihovny a ocelové galerie, nabízí otevřenou a příjemnou atmosféru. Původní prvky, jako je zachovaný kruhový otisk litinového schodiště na podlaze a symbolicky zachované teracové podlahové ornamenty, odrážejí Kafkův vliv i historický význam budovy.

Připravte se tedy, že od 1. září na Vás v srdci starého města čeká knihkupectví Franze Kafky s otevřenými stránkami a otevřenou náručí.