Název ISBN Sklad
Aurora Coriolis: Procesy 9788090856714 3
Author Publisher Language Pages Published Width Height
Aurora Coriolis Klara Sedlo Studio CZ 74 2022 9,60 cm 15 cm
Váha
0.2kg
285 Kč incl. VAT
In stock
pcs

Sbírka básní inspirovaná nejenom zážitky z pražské Akademie výtvarných umění. Básně jsou o vnitřních procesech člověka, změnách na duši po různých prožitcích, ale také o pozorování jiných lidí, jejich chování a vztahů.

V těžkých časech, objevilo se místo, kam jsem se na chvíli mohla skrýt před světem. Odpočinout si od všeho, od sebe, svého života... I když bylo jasné, že ten prostor ani lidé nejsou přímo pro mne, necítila jsem se tam tolik sama. A tak jsem to tam milovala. Bylo možné tam jen být, pozorovat, objevovat, smát se. Mohla jsem se léčit, ale zároveň se i trávit. Mohla jsem tam nechat proudit vnitřní a velmi podstatné procesy..."

Aurora Coriolis o své tvorbě a knize:

Nejvíce mě zajímá vnitřní svět člověka, jeho pocity, touhy a myšlenky. To, co se nám děje v hlavě a v srdci mě fascinuje. Často mám dojem, že sobě ani jiným lidem vůbec nerozumím, a to je přesně to, co mě přivádí k tvorbě.

V době, kdy vznikala tato sbírka, jsem jako dobrovolník vyrážela na farmy v evropských zemích a poznávala lidi z celého světa. Doma v Praze jsem pak hojně navštěvovala ateliéry AVU; stála jsem modelem, dívala se kolem sebe, nasávala atmosféru, konverzovala a zažila několik legendárních večírků. To vše, i jiné, mě inspirovalo k napsání této sbírky.

Author Aurora Coriolis
Publisher Klara Sedlo Studio
Language CZ
Pages 74
Published 2022
Width 9,60 cm
Height 15 cm