Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

V knihkupectví K-A-V-K-A chystáme nové vydání knihy, která je na trhu dlouhodobě nedostupná, a která si zaslouží nejenom druhé, ale i vylepšené vydání. Mingei: Lidové umění a řemeslo v Japonsku přináší unikátní vhled do japonského uměleckého řemesla, a je zároveň na českém trhu jediným dostupným dílem o tomto tématu. Autorka knihy, přední česká japanoložka Vlasta Winkelhöferová, oslaví příští rok devadesátiny, a na knize a jejím doplněném vydání s námi stále spolupracuje. Kniha bude poctou jejímu celoživotnímu dílu.


V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

Jiří Šalamoun patří bezpochyby mezi klíčové osobnosti českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. V souvislosti s nadcházející výstavou v Museu Kampa vydává nakladatelství K–A–V–K–A dosud nejucelenější souhrn jeho díla. Kniha Nic k zahození je obsažnou monografií, představující průřez Šalamounovou tvorbou, která se dotýká grafiky, ilustrace i filmu. Mezi nejznámější příklady Šalamounovy práce patří animované příběhy Maxipsa Fíka, čtenáři si jistě vzpomenou i na ilustrace Cooperova Posledního Mohykána, Saroyanova Tracyho tygra či Tolkienova Hobita.


Zavřeno během natáčení

Zavřeno během natáčení

Ve dnech 29. dubna až 6. května budeme mít v Kavce zavřeno, protože v prostorách našeho knihkupectví bude probíhat natáčení. Přečtěte si, jak to bude s objednáváním knih a jejich vyzvedáváním.


Ediční plán 2021–2022

Ediční plán 2021–2022

Podívejte se, jaké knihy připravujeme k vydání v následujících letech. Hodláme rozšířit řadu knih o japonském umění a estetice, edici Prach a broky určené pro dětské čtenáře, a do knižního světa přispět i monografiemi významných českých umělců.


Dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy Vše o Pičusovi

Dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy Vše o Pičusovi

Zveme vás na dernisáž! Plánované zakončení výstavy Vše o Pičusovi nemohlo proběhnout v plánované podobě, a proto jsme jej přesunuli do éteru, abyste se mohli účastnit úplně všichni. Přidejte se k Aničce Duchaňové, herečce a autorce obrazů, na komentovanou prohlídku, a odhalte tajemství postavy tzv. Pičuse.


Výstava Aničky Duchaňové "Vše o Pičusovi"

Výstava Aničky Duchaňové "Vše o Pičusovi"

Ve čtvrtek 19. září jsme v rámci Betlémské kulturní noci zahájili výstavu Aničky Duchaňové, herečky, a také nadané kreslířky a písničkářky, která během jednoho svého brněnského angažmá vytvořila postavu tzv. Pičuse, o kterém napsala divadelní hru, komiks a věnovala mu i kalendář. Nejnovějším pojetím této postavy jsou pak vyšívané obrazy malého čtvercového formátu, které Anička Duchaňová vytvářela během jarní karantény. Vzniklo tak několik desítek obrazů, které vytvářejí průhledy do surreálného světa Pičuse a jeho dobrodružství. Můžete se setkat s Pičusem v Mexiku, v socialismu, Pičusem melancholickým, s Obrazem Pičuse Doriana, i Pičusem jako lidovým motivem. Při příležitosti výstavy byl pokřtěn i první díl katalogu, který sám funguje jako závěsný obraz na zeď.


Nové dětské knihy v předprodeji za výhodné ceny

Nové dětské knihy v předprodeji za výhodné ceny

Nejkrásnější finské knihy pro děti poprvé vycházejí v českém překladu již v říjnu 2020. Těšte se na Milion bilion vánočních skřítků i na příběh o polární záři v knize Jak liška vymalovala oblohu. Nakupte je v předprodeji za zvýhodněné ceny.


Výprodej ke konci léta

Výprodej ke konci léta

Než začne podzim, potřebujeme udělat trochu místa v našich přeplněných knižních policích. Proto jsme pro Vás připravili výprodej, který začne v sobotu 19. září, a potrvá do pátku 25. září. Najdete v něm spoustu knih o výtvarném umění, fotografii i architektuře za velmi přívětivé ceny. V sobotu 19. září mezi 13:00 – 19:00 bude navíc platit sleva 10% na veškeré naše knihy. Oslavíme tak první den výprodeje, Betlémskou kulturní noc i vernisáž, chystanou na sobotní podvečer.


Zahájení výstavy Aničky Duchaňové "Vše o pičusovi" aneb Dada večer v Kavce

Zahájení výstavy Aničky Duchaňové "Vše o pičusovi" aneb Dada večer v Kavce

Zveme Vás na sobotní vernisáž výstavy "Vše o Pičusovi" Aničky Duchaňové alias Aničky a letadýlko, která na večer láká těmito slovy:

"Pod vlivem coronaviru, alkoholu a jiných omamných drog vyšila a nalepila Anička Duchaňová. Zbrusu nový katalog "Pičusův ozdobný obraz na zeď" a výstavu pokřtí Pohádková postava. Divadelní a hudební program pro vlhké oči a suché bílé víno obstará písničkářka Pinky Jane a
 další hosté z mělkých vod showbyznysu..."

Akce proběhne 19. září a je součástí Betlémské kulturní noci, kdy se okolí Betlémského náměstí promění v jednodenní multižánrový festival. Tuto dlouhou noc můžete začít u nás na vernisáži od 17:30.