KAVKA je specializované knihkupectví a umělecká galerie. Provozujeme internetový obchod a kamenný obchod v centru Prahy. Knihy, které zde nabízíme, jsou většinou z produkce českých nebo slovenských nakladatelů, galerií a muzeí a věnují se především českému a slovenskému umění, architektuře a designu a fotografii. Některé knihy můžete najít pouze u nás, jelikož nejsou součástí širší distribuční sítě. Součástí naší obchodní nabídky jsou také antikvariátní knihy o umění, jedinečné autorské knihy nebo vzácné bibliofilie. Kromě knih nabízí KAVKA také originální umělecká díla českých autorů převážně 20. a 21. století. Svůj zájem soustřeďujeme hlavně na grafiku a kresbu a to i vzhledem k omezenému výstavnímu prostoru. Ale často u nás najdete také olejeomalby nebo drobné plastiky. Několikrát do roka pořádáme komorní autorské výstavy.
Jsme tým znalců umění a dokážeme posoudit  umělecká díla i knihy.
Naším cílem je povzbudit a rehabilitovat knižní a výtvarnou kulturu a v tomto směru působit na mladé lidi i střední generaci, která často kvůli všudypřítomnému internetu opomíjí skutečnou tvorbu. Věříme, že  umění, a to i v podobě krásných knih, je součástí národního kulturního dědictví a mělo by se stát součástí života každého z nás. 


Vychází nová kniha komiksů z japonského prostředí: Iogi

Vychází nová kniha komiksů z japonského prostředí: Iogi

V nakladatelství Kavka, knižní a výtvarná kultura, vychází kniha Iogi – soubor komiksů, které pod vedením kreslíře a pedagoga Václava Šlajcha vytvořili studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Komiksy vznikly podle scénářů česko-francouzského básníka Jeana-Gasparda Páleníčka, žijícího mezi Prahou, Tokiem a Paříží. Bezmála stoosmdesátistránková publikace obsahuje jedenáct příběhů a je opatřena doslovem Pavla Kořínka, historika komiksu a literárního vědce. Přečtěte si o knize více.


Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Slavnostní uvedení knihy Jiřího Šalamouna "Básně všechny a jedno leporelo 1978–2021" ve čtvrtek 20. října proběhlo ve veselém duchu, hojné účasti a zejména pak při čtení z Šalamounových básní, kterého se ujali Arnošt Goldflam, Igor Bareš a Jan Kanyza. O slovo se s nimi tu a tam přela ještě Anička Duchaňová, která přispěla interpretací několika textů slovem i hudbou.

Křest doprovodila také malá výstava Šalamounových grafik a dalších prací, která v knihkupectví KAVKA BOOK potrvá do 10. listopadu.

Fotografie z večera zachytila Helena Kristová.


A helemese! Čtení básní Jiřího Šalamouna

A helemese! Čtení básní Jiřího Šalamouna

Nakladatelství K-A-V-K-A si Vás tímto výkřikem dovoluje pozvat na slavnostní uvedení knihy Jiří Šalamoun: Básně všechny a jedno leporelo 1978–2021, během něhož Mistrovy verše zazní v podání Igora Bareše, Arnošta Goldflama a Jana Kanyzy.

A kdyže? A kdeže?
Ve čtvrtek 20. října 2022 od 18.00 hodin v prostorách knihkupectví KAVKA (Krocínova 5, 110 00 Praha 1).

Těšíme se na Vás!

A přijďte včas! Jinak nic neuvidíte, ani neuslyšíte!


UVEDENÍ KNIHY Jiřina Žertová – Nejen sklo

UVEDENÍ KNIHY Jiřina Žertová – Nejen sklo

Představení autorské monografie významné české sklářky Jiřiny Žertové proběhne v úterý 20. září od 18:00 v knihkupectví K-A-V-K-A za přítomnosti umělkyně. Výstava autorčiných objektů, návrhů a skic bude v prostorách knihkupectví k vidění do 5. října.
Srdečně Vás zveme!


Kavka zavřená kvůli natáčení

Kavka zavřená kvůli natáčení

V červnových dnech 7.–14.6. se Kavka uzavře, protože prostory knihkupectví se stanou scénou pro natáčení filmu. Jak to bude s obejdnávkami?


Ediční plán nakladatelství K-A-V-K-A na rok 2022–2023

Ediční plán nakladatelství K-A-V-K-A na rok 2022–2023

Nakladatelská činnost Kavky se rozrůstá. Podívejte se, jaké projekty a knihy plánujeme na následující roky. Těšit se můžete na knihu o tradičním japonském řemesle Mingei, na monografii Evy Švankmajerové, nebo nové vydání Tolkienova Hobita s dosud neviděnými skicami a kresbami Jiřího Šalamouna. 


Jindra Viková a Pavel Baňka: Dialog s časem. Fotoreportáž z vernisáže

Jindra Viková a Pavel Baňka: Dialog s časem. Fotoreportáž z vernisáže

V úterý 26. října 2021 proběhla v Galerii u Betlémské kaple a v knihkupectví Kavka vernisáž výstavy Dialog s časem. Umělkyně Jindra Viková a fotograf Pavel Baňka na ní představili svá díla a zároveň knihu "Dialog s časem". Ta je rozhovorem lékaře, básníka a esejisty Michala Maršálka s uměleckým manželským párem a zároveň výstavním katalogem. Prohlédněte si fotky z vernisáže, jak ji zachytil fotograf Matyáš Hiřman.


Výstava Luboše Plného: fotoreportáž

Výstava Luboše Plného: fotoreportáž

V sobotu 18. září jsme v našem knihkupectví a galerii zahájili výstavu Luboše Plného, předního českého představitele uměleckého směru art brut. Cyklus fotografií Re-construkce i nejnovější letošní díla s názvem Letní sezóna / Saison d'été byly k vystaveny několik týdnů, ale pokud jste se nestihli zastavit, můžete se alespoň ponořit do atmosféry na vernisáži, kterou zachytil fotograf Matyáš Hiřman.


Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

V knihkupectví K-A-V-K-A chystáme nové vydání knihy, která je na trhu dlouhodobě nedostupná, a která si zaslouží nejenom druhé, ale i vylepšené vydání. Mingei: Lidové umění a řemeslo v Japonsku přináší unikátní vhled do japonského uměleckého řemesla, a je zároveň na českém trhu jediným dostupným dílem o tomto tématu. Autorka knihy, přední česká japanoložka Vlasta Winkelhöferová, oslaví příští rok devadesátiny, a na knize a jejím doplněném vydání s námi stále spolupracuje. Kniha bude poctou jejímu celoživotnímu dílu.


V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

Jiří Šalamoun patří bezpochyby mezi klíčové osobnosti českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. V souvislosti s nadcházející výstavou v Museu Kampa vydává nakladatelství K–A–V–K–A dosud nejucelenější souhrn jeho díla. Kniha Nic k zahození je obsažnou monografií, představující průřez Šalamounovou tvorbou, která se dotýká grafiky, ilustrace i filmu. Mezi nejznámější příklady Šalamounovy práce patří animované příběhy Maxipsa Fíka, čtenáři si jistě vzpomenou i na ilustrace Cooperova Posledního Mohykána, Saroyanova Tracyho tygra či Tolkienova Hobita.


Ediční plán 2021–2022

Ediční plán 2021–2022

Podívejte se, jaké knihy připravujeme k vydání v následujících letech. Hodláme rozšířit řadu knih o japonském umění a estetice, edici Prach a broky určené pro dětské čtenáře, a do knižního světa přispět i monografiemi významných českých umělců.


Dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy Vše o Pičusovi

Dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy Vše o Pičusovi

Zveme vás na dernisáž! Plánované zakončení výstavy Vše o Pičusovi nemohlo proběhnout v plánované podobě, a proto jsme jej přesunuli do éteru, abyste se mohli účastnit úplně všichni. Přidejte se k Aničce Duchaňové, herečce a autorce obrazů, na komentovanou prohlídku, a odhalte tajemství postavy tzv. Pičuse.


Výstava Aničky Duchaňové "Vše o Pičusovi"

Výstava Aničky Duchaňové "Vše o Pičusovi"

Ve čtvrtek 19. září jsme v rámci Betlémské kulturní noci zahájili výstavu Aničky Duchaňové, herečky, a také nadané kreslířky a písničkářky, která během jednoho svého brněnského angažmá vytvořila postavu tzv. Pičuse, o kterém napsala divadelní hru, komiks a věnovala mu i kalendář. Nejnovějším pojetím této postavy jsou pak vyšívané obrazy malého čtvercového formátu, které Anička Duchaňová vytvářela během jarní karantény. Vzniklo tak několik desítek obrazů, které vytvářejí průhledy do surreálného světa Pičuse a jeho dobrodružství. Můžete se setkat s Pičusem v Mexiku, v socialismu, Pičusem melancholickým, s Obrazem Pičuse Doriana, i Pičusem jako lidovým motivem. Při příležitosti výstavy byl pokřtěn i první díl katalogu, který sám funguje jako závěsný obraz na zeď.


Nové dětské knihy v předprodeji za výhodné ceny

Nové dětské knihy v předprodeji za výhodné ceny

Nejkrásnější finské knihy pro děti poprvé vycházejí v českém překladu již v říjnu 2020. Těšte se na Milion bilion vánočních skřítků i na příběh o polární záři v knize Jak liška vymalovala oblohu. Nakupte je v předprodeji za zvýhodněné ceny.


Výprodej ke konci léta

Výprodej ke konci léta

Než začne podzim, potřebujeme udělat trochu místa v našich přeplněných knižních policích. Proto jsme pro Vás připravili výprodej, který začne v sobotu 19. září, a potrvá do pátku 25. září. Najdete v něm spoustu knih o výtvarném umění, fotografii i architektuře za velmi přívětivé ceny. V sobotu 19. září mezi 13:00 – 19:00 bude navíc platit sleva 10% na veškeré naše knihy. Oslavíme tak první den výprodeje, Betlémskou kulturní noc i vernisáž, chystanou na sobotní podvečer.


Zahájení výstavy Aničky Duchaňové "Vše o pičusovi" aneb Dada večer v Kavce

Zahájení výstavy Aničky Duchaňové "Vše o pičusovi" aneb Dada večer v Kavce

Zveme Vás na sobotní vernisáž výstavy "Vše o Pičusovi" Aničky Duchaňové alias Aničky a letadýlko, která na večer láká těmito slovy:

"Pod vlivem coronaviru, alkoholu a jiných omamných drog vyšila a nalepila Anička Duchaňová. Zbrusu nový katalog "Pičusův ozdobný obraz na zeď" a výstavu pokřtí Pohádková postava. Divadelní a hudební program pro vlhké oči a suché bílé víno obstará písničkářka Pinky Jane a
 další hosté z mělkých vod showbyznysu..."

Akce proběhne 19. září a je součástí Betlémské kulturní noci, kdy se okolí Betlémského náměstí promění v jednodenní multižánrový festival. Tuto dlouhou noc můžete začít u nás na vernisáži od 17:30.