K-A-V-K-A provozuje i malé vydavatelství.

Naším zájmem jsou  knihy o umění a estetice, autorské knihy nebo knihy pro děti. Nechrlíme desítky titulů ročně. Ale pokud se setkáme se zajímavou uměleckou tvorbou nebo literárním textem a máme pocit, že kromě nás by to mohlo oslovit i další, začneme plánovat realizaci. Práce na knihách bývá časově i organizačně náročná a než taková kniha vyjde, strávíme na ní rok práce.

Náš ediční plán

Iogi

Iogi

Skladem
390 Kč

18.1. – Uvedení monografie Evy Švankmajerové

18.1. – Uvedení monografie Evy Švankmajerové

Přivítejte s námi první ucelenou monografii výjimečné české umělkyně, s názvem Jsem malířka. Uvedení nové knihy proběhne od 18:00 v knihkupectví Kavka za účasti autorů, editorů knihy a Jana Švankmajera. Se všemi přítomnými bude možnost promluvit o díle osobnosti českého surrealismu.


Knižní novinky z nakladatelství KAVKA, které vás odvanou i do krajin vzdálených

Knižní novinky z nakladatelství KAVKA, které vás odvanou i do krajin vzdálených

Nenechte si ujít tři knižní novinky nakladatelství KAVKA. Některé z nich vás na sakurových okvětních lístcích odvanou do nejedné cizí krajiny, a jiná vám ukáže svět umělkyně, pro kterou se její umělecká výpověď stala nástrojem osobní revoluce. Všechny knihy navíc nyní máme za výhodnou nakladatelskou cenu!


Krása věcí prostých. Wabi-sabi vychází v dotisku

Krása věcí prostých. Wabi-sabi vychází v dotisku

Úspěšné knihy Wabi-sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy amerického architekta a teoretika Leonarda Korena, která společně s dříve vydanou Chválou stínů Džuničira Tanizakiho tvoří základní publikace o japonské estetice, jsou dostupné v českém překladu. Nejsou přitom určené pouze kreativním profesím, ale zkrátka všem, které téma zajímá.


Vychází nová kniha komiksů z japonského prostředí: Iogi

Vychází nová kniha komiksů z japonského prostředí: Iogi

V nakladatelství Kavka, knižní a výtvarná kultura, vychází kniha Iogi – soubor komiksů, které pod vedením kreslíře a pedagoga Václava Šlajcha vytvořili studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. Komiksy vznikly podle scénářů česko-francouzského básníka Jeana-Gasparda Páleníčka, žijícího mezi Prahou, Tokiem a Paříží. Bezmála stoosmdesátistránková publikace obsahuje jedenáct příběhů a je opatřena doslovem Pavla Kořínka, historika komiksu a literárního vědce. Přečtěte si o knize více.


Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Slavnostní uvedení knihy Jiřího Šalamouna "Básně všechny a jedno leporelo 1978–2021" ve čtvrtek 20. října proběhlo ve veselém duchu, hojné účasti a zejména pak při čtení z Šalamounových básní, kterého se ujali Arnošt Goldflam, Igor Bareš a Jan Kanyza. O slovo se s nimi tu a tam přela ještě Anička Duchaňová, která přispěla interpretací několika textů slovem i hudbou.

Křest doprovodila také malá výstava Šalamounových grafik a dalších prací, která v knihkupectví KAVKA BOOK potrvá do 10. listopadu.

Fotografie z večera zachytila Helena Kristová.


UVEDENÍ KNIHY Jiřina Žertová – Nejen sklo

UVEDENÍ KNIHY Jiřina Žertová – Nejen sklo

Představení autorské monografie významné české sklářky Jiřiny Žertové proběhne v úterý 20. září od 18:00 v knihkupectví K-A-V-K-A za přítomnosti umělkyně. Výstava autorčiných objektů, návrhů a skic bude v prostorách knihkupectví k vidění do 5. října.
Srdečně Vás zveme!


V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

Jiří Šalamoun patří bezpochyby mezi klíčové osobnosti českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. V souvislosti s nadcházející výstavou v Museu Kampa vydává nakladatelství K–A–V–K–A dosud nejucelenější souhrn jeho díla. Kniha Nic k zahození je obsažnou monografií, představující průřez Šalamounovou tvorbou, která se dotýká grafiky, ilustrace i filmu. Mezi nejznámější příklady Šalamounovy práce patří animované příběhy Maxipsa Fíka, čtenáři si jistě vzpomenou i na ilustrace Cooperova Posledního Mohykána, Saroyanova Tracyho tygra či Tolkienova Hobita.