K-A-V-K-A provozuje i malé vydavatelství.

Naším zájmem jsou knihy o umění a estetice, monografie, autorské knihy ale také knihy pro děti. Nechrlíme desítky titulů ročně. Ale pokud se setkáme se zajímavou uměleckou tvorbou, nebo literárním textem a máme pocit, že kromě nás by to mohlo oslovit i další, začneme plánovat realizaci. Práce na knihách bývá časově i organizačně náročná a než taková kniha vyjde, strávíme na ní rok práce.

Naše knihy si můžete prohlédnout zde


Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

Mingei. Nově vyjde kniha o japonském lidovém umění a řemesle

V knihkupectví K-A-V-K-A chystáme nové vydání knihy, která je na trhu dlouhodobě nedostupná, a která si zaslouží nejenom druhé, ale i vylepšené vydání. Mingei: Lidové umění a řemeslo v Japonsku přináší unikátní vhled do japonského uměleckého řemesla, a je zároveň na českém trhu jediným dostupným dílem o tomto tématu. Autorka knihy, přední česká japanoložka Vlasta Winkelhöferová, oslaví příští rok devadesátiny, a na knize a jejím doplněném vydání s námi stále spolupracuje. Kniha bude poctou jejímu celoživotnímu dílu.


V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

V červenci vychází monografie Jiřího Šalamouna: Nic k zahození

Jiří Šalamoun patří bezpochyby mezi klíčové osobnosti českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. V souvislosti s nadcházející výstavou v Museu Kampa vydává nakladatelství K–A–V–K–A dosud nejucelenější souhrn jeho díla. Kniha Nic k zahození je obsažnou monografií, představující průřez Šalamounovou tvorbou, která se dotýká grafiky, ilustrace i filmu. Mezi nejznámější příklady Šalamounovy práce patří animované příběhy Maxipsa Fíka, čtenáři si jistě vzpomenou i na ilustrace Cooperova Posledního Mohykána, Saroyanova Tracyho tygra či Tolkienova Hobita.