Název ISBN Sklad
Alžběta Skálová, Hory, 2014 1
Jazyk
CZ
Šířka Výška Váha
27 cm 32 cm 0.05kg
3 600 Kč s DPH
Skladem
ks

Suchá jehla.
Alžběta Skálová je mladou českou umělkyní, nejčastěji se s ní potkáte na stránkách výjimečně ilustrovaných dětských knih (Rostlinopis, Klárka a 11 babiček, Pampe a Šinka). Dovolujeme si představit i její volnou tvorbu, která je její největší vášní.
Líbí se vám? Nám taky, a máme jich víc. Koukněte se.

Alžběta Skálová se narodila v Brandýse nad Labem. V roce 2008 absolvovala na UMPRUM v Praze v atelieru Ilustrace a grafiky u Juraje Horvátha, kam přestoupila z atelieru Animace prof. Jiřího Barty. V roce 2005 absolvovala stáž na École Estienne Paříž, Francie a v roce 2007 na Maryland Institute College of Art, Baltimore, USA. Na rezidencích se věnovala malbě, 2010 v Egon Schiele Art centru v Českém Krumlově, 2011 v kulturním centru Banská st-a-nica contemporary, Slovensko, 2013 v kult.centru Kvilda, Šumava.


Za ilustrace získala ocenění a nominace zejména v soutěži Nejkrásnější kniha, Zlatá stuha a Magnesia litera 2011 za knihu Pampe a Šinka. Od svého vzniku působila několik let ve volném sdružení ilustrátorů a grafiků Kopr, vydávajících autorské obrazové knihy a společné sborníky v malém nákladu. V roce 2011 založila spolu s Martinou Kupsovou a Alžbětou Zemanovou uskupení NaPOLI, zaměřené též na vlastní produkci, zejm. knih a plakátů, účastnily se a vystavovaly na řadě přehlídek zaměřených na malé nakladatele a současný design. Je členkou platformy Ilustrátoři. net. Žije a pracuje v Praze, ale nejraději je v přírodě.

Jazyk CZ
Šířka 27 cm
Výška 32 cm