Název ISBN Sklad
Co by se stalo, kdyby... 9788075151407 3
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Ilustrace
Daisy Mrázková Baobab CZ 40 2022 Daisy Mrázková
Šířka Výška Váha
30,50 cm 21,50 cm 0.505kg
330 Kč s DPH
Skladem
ks

Co by se stalo, kdybych na ulici potkal Daisy Mrázkovou? Zrudnul bych a schoval se za roh. Pak bych se osmělil a pozdravil ji. Možná bych jí s něčím pomohl, s taškou nebo tak. Šli bychom kousek spolu. Řekl bych jí, že mám všechny její knihy? Snad bych to dokázal…

Nové vydání předposlední ze série autorských bilderbuchů malířky a spisovatelky Daisy Mrázkové Co by se stalo, kdyby... vychází v nové grafické úpravě a díky současným technickým možnostem i s lepšími reprodukcemi. Daisy Mrázková se umí skutečně podívat na svět dětskýma očima: tuto velkoformátovou knížku, jak sama říká, věnovala dětem, které ještě neumějí číst, a jejich rodičům ke společnému prohlížení obrázků a povídání nad knížkou. Má to být vlastně nenásilná výchova ke čtenářství skrze jednoduché zvědavé dětské otázky: Co by se stalo, kdybych šel do města bez kabátu... Co by se stalo, kdybych měl své letadlo, Co by se stalo, kdybych byl malý jako mravenec, Co by se stalo, kdybych vlezl do jeskyně... Autorka odpovídá civilními fantaziemi i kresbami a barevným sněním. Prochladl bych a dostal rýmu, musel bych ležet v posteli a přečetl bych mnoho knih, letěl bych, kam bych chtěl, nad mraky a všude... Všecko bych si krásně zblízka prohlédl... Knížka Daisy Mrázkové je právě taková: můžete si ji zblízka prohlédnout a uvidět spoustu krásných věcí.

Řada jedenácti autorských knih malířky Daisy Mrázkové, které vycházely na konci sedmdesátých a v osmdesátých letech ve státním nakladatelství Albatros, patří k tomu nejlepšímu, co na poli dětské knihy v druhé půlce dvacátého století vyšlo. Daisy Mrázková v nich geniálně skloubila abstraktní křehký svět svých maleb a kvašů s drobnou perkovou, jakoby klasickou anglickou kresbou a textem na pomezí poezie a prózy. Děti její knihy milují, protože dokázala jednoduše vyprávět o velkých tématech – přátelství, smutku, opuštěnosti, dobrotě, radosti – a starat se o malé věci, kterých si dospělí většinou nevšímají. To vše ukazuje skrze blízké malé příběhy a motivy: nalezeného medvídka, o kterého je potřeba se postarat, procházky, zvířata, otázky i rodinné historky.

Autor Daisy Mrázková
Nakladatel Baobab
Jazyk CZ
Počet stran 40
Rok vydání 2022
Šířka 30,50 cm
Výška 21,50 cm
Ilustrace Daisy Mrázková