Název ISBN Sklad
Dělník je smrtelný, práce je živá 3
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Grafická úprava
Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková (eds.) Christopher Hopkinson Galerie výtvarného umění v Ostravě CZ, EN 142 2020 Katarína Jamrišková
Šířka Výška Váha
21 cm 28 cm 0.65kg
460 Kč s DPH
Skladem
ks

Katalog výstavy Dělník je smrtelný, práce je živá, která se konala v Galerii výtvarného umění v Ostravě ve dnech 23. 9. 2020 – 3. 1. 2021 ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, územním odborným pracovištěm v Ostravě.

Výstava i doprovodná publikace představuje tematiku práce ve výtvarném umění. Tematické výstavy byly v minulosti převážně věnovány krajině, žánru, portrétu, různým lidským činnostem, životnímu údělu a mezním situacím od narození až po smrt. Téma práce prostupuje řadu těchto námětů a téměř všechna umělecká období a styly. Výstava i publikace ukazují dobový význam tematiky práce a její odkaz pro současnost obecně i v užším pojetí regionu. Publikace představuje slavnou dobu světa práce, přes její degradaci, nezájem a postupný návrat na výtvarnou scénu. Nejedná se o nostalgické představení práce, ale o rehabilitaci tématu, jeho kritické zhodnocení a představení laické i odborné veřejnosti, jako tématu, které se nějakým způsobem týká každého lidského jedince.

Autor Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková (eds.)
Překladatel Christopher Hopkinson
Nakladatel Galerie výtvarného umění v Ostravě
Jazyk CZ, EN
Počet stran 142
Rok vydání 2020
Šířka 21 cm
Výška 28 cm
Grafická úprava Katarína Jamrišková