Název ISBN Sklad
Georg Trakl - Básně / Šebestián ve snu 9788087545911 5
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Georg Trakl, Radek Malý Radek Malý Archa CZ 180 + 254 2022
Šířka Výška Váha
16 cm 15,50 cm 0.5kg
569 Kč s DPH
Skladem
ks

Básně Georga Trakla doplněné o studii "Když v černém lese volá kos, k poezii Georga Trakla a její české recepci" Radka Malého.

Soubor dvou knih. Rakouský básník Georg Trakl (1887–1914) stojí svým znepokojivým dílem na křižovatce moderních literárních směrů. Za svého života, který předčasně a tragicky ukončily události první světové války, napsal pouhé dvě sbírky poezie. Avšak obě se staly milníky moderního evropského básnictví: Básně (1913) s převahou vázaného verše v duchu dekadentního symbolismu a Šebestián ve snu (1915), kde dominuje volný verš a výrazná expresivita. Tento soubor přináší v jednom svazku obě Traklovy sbírky v překladu Radka Malého a s ilustracemi Heleny Hankeové.
Druhou částí souboru je studie Radka Malého s názvem Když v černém lese volá kos. Překladatel a germanobohemista Radek Malý ve své monografii usiluje zprostředkovat širší odborné a čtenářské veřejnosti současný pohled na Traklovu poezii, a to zejména v souvislostech její české recepce – neboť už od dvacátých let dvacátého století Trakl svým dílem výrazně zasahoval i do vývoje české poezie. Na základě analýz překladů básní, jejich srovnání, komentářů a interpretací se zjevuje plastický a čtenářsky přívětivý obraz nejen básnického světa Georga Trakla, ale i různých českých básníků, kteří se jím nechali inspirovat.

Autor Georg Trakl, Radek Malý
Překladatel Radek Malý
Nakladatel Archa
Jazyk CZ
Počet stran 180 + 254
Rok vydání 2022
Šířka 16 cm
Výška 15,50 cm