Název ISBN Sklad
Hikobae – 15 pohledů za hranice Iogi / vychází v listopadu 2024 48
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Jean-Gaspard Páleníček, Václav Šlajch K-A-V-K-A CZ 258 2024
Šířka Výška Váha
17 cm 23 cm 0.7kg
K-A-V-K-A
415 Kč s DPH
Původní cena 490 Kč, Ušetříte 15% (75 Kč)
Skladem
ks

Hikobae – 15 pohledů za hranice Iogi vyjde v listopadu 2024.
Pořiďte si knihu v předprodeji již nyní.

Hikobae je pokračováním komiksu Iogi.

Knižní soubor komiksových děl na pomezí žánrů sociologického komiksu a komiksu s výraznou poetickou hodnotou – na téma běžného každodenního života v Japonsku. Projekt navazuje na komiksovou knihu Iogi (2022), ve které se stejný tým zaměřil na obyčejný život v tokijské čtvrti Suginami a která se dočkala uvedení na řadě výstav v Japonsku a České republice, několika prestižních ocenění (Japan International Manga Award, Cena Muriel za nejlepší scénář, nominace na cenu Muriel za nejlepší knihu roku a nejlepší krátký komiks, Umělecká cena města Plzně) a několika cizojazyčných vydání (angličtina, japonština, polština).

V pokračování knihy bude každý jednotlivý příběh zaměřený na jiný japonský region: od severního ostrova Hokkaidó po prefekturu Šimane na jihozápadě souostroví, od vrcholků hor prefektury Gunma po mořské pobřeží ostrova Šikoku. Příběhy se zabývají tématem každodennosti, která je daleko od ustálených představ o Zemi vycházejícího slunce. V chystané knize bude navíc klíčové téma tradice a jejího předávání: některé komiksy pojednají o současných podobách tradičních japonských řemesel, zvyků či obřadů (keramika, kaligrafie, čajový obřad, modrotisk, svátek japonského Mikuláše, respektive čerta Namahage, či tradiční biovýroba saké), budou se zabývat tradicí, jejím předáváním i hodnotou.

Komiksová kniha je výjimečnou spoluprací autora scénáře Jeana-Gasparda Páleníčka, který do projektu přináší perspektivu někoho, kdo v Japonsku žil, a studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením Václava Šlajcha. Odborný rámec projektu dodá doslov Pavla Kořínka, literárního vědce a badatele Centra pro studium komiksu AV ČR.

Editoři: Jean-Gaspard Páleníček, Václav Šlajch

Scénáře: Jean-Gaspard Páleníček

Pedagogické vedení kreslířů: Václav Šlajch

Kreslíři: Alyn Brabec, Max Hrstka, Kateřina Illnerová, Tomáš Klaus, Matěj Kolář, Johana Kubalová, Eliška Libovická, Dominika Lizoňová, Jozef Pavelka, Jaromír Pohanka, Ivan Rjabčenjuk, Jan Stěhule, Ljubov Šamaeva, Václav Šlajch, Thuy Tien Tranová, Barbora Voštinková, Adéla Záleská

Autor doslovu: Pavel Kořínek

Knihu vydává Kavka, knižní a výtvarná kultura ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky. 

Autor Jean-Gaspard Páleníček, Václav Šlajch
Nakladatel K-A-V-K-A
Jazyk CZ
Počet stran 258
Rok vydání 2024
Šířka 17 cm
Výška 23 cm