Název ISBN Sklad
Jak liška vymalovala oblohu 9788090764545 100
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Vazba
Mila Teräs Alžběta Štollová K-A-V-K-A CZ 32 2020 V8
Šířka Výška Váha
27,80 cm 24 cm 0.5kg
221 Kč s DPH
Původní cena 290 Kč, Ušetříte 24% (69 Kč)
Skladem
ks

Využijte speciální nabídku kupte knihu v předprodeji za 250 Kč místo 290 Kč. Akce platí do 16.10., kdy kniha vyjde.
Tato finská dětská kniha vychází poprvé v českém překladu jako v pořadí 3. titul naší edice Prach a broky, věnované dětským čtenářům.

Malá liška se rozhodne vymalovat oblohu tou nejkrásnější barvou na světě. Ale která to je? Dokáže takovou barvu najít a dostát slibu, který si dala? Půvabná pohádka o chytrém a odvážném liščím mláděti, které přijme úkol, díky němuž se toho mnoho naučí, pozná přírodu i samo sebe, a úspěšně najde cestu zpátky domů, originálně zpracovává příběh o vzniku polární záře známý z finské lidové slovesnosti. Dechberoucí proměny barevné oblohy jsou dílem lišky, která běhá po laponských horách a máchá svým huňatým ocasem dosahujícím až k nebi.
Kniha spisovatelky Mily Teräs je určená těm nejmenším, ale každého čtenáře bez ohledu na věk ujistí, že má smysl věřit svým snům a schopnostem. Klid, hravost a poučení vnášejí do příběhu básně, respektive písně, ve kterých se lištička postupně dozvídá o kouzlu barev. Jemné a zřetelné ilustrace, jejichž autorkou je výtvarnice Karoliina Pertamo, hýří pestrými barvami a ustalují se pod nánosy mlhavě šedého mrazu a listy novinových výstřižků. Finská autorská dvojice Teräs – Pertamo vzdává svým dílem hold uchvacující přírodě a silným příběhům.

Autor Mila Teräs
Překladatel Alžběta Štollová
Nakladatel K-A-V-K-A
Jazyk CZ
Počet stran 32
Rok vydání 2020
Šířka 27,80 cm
Výška 24 cm
Vazba V8