Název ISBN Sklad
Jakub Hubálek: Černobílé léto 3
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Petr Vaňous (ed.) Trafo Gallery CZ 200 2020
Šířka Výška Váha
16 cm 23 cm 0.57kg
350 Kč s DPH
Skladem
ks

Kniha Černobílé léto výrazného solitéra Jakuba Hubálka představuje pestrý výběr převážně monochromních olejomaleb. Autorovo dílo se pohybuje mezi fotografickou popisností v kontrastu s impulzivními expresivními gesty.

Jakub Hubálek na českou výtvarnou scénu vstoupil v roce 2010, kdy diplomoval na pražské Akademii výtvarných umění v Ateliéru kresby. Vztah k tomuto médiu je také zásadní pro jeho autorské pojetí obrazu, a právě na tomto vztahu jsou založena všechna podstatná specifika, která činí jeho malířský výraz výjimečným a rozpoznatelným. Orientaci na černobílou tonalitu, k níž se propracoval prostřednictvím zelených monochromů, vyvažuje autor v rámci obrazové konstituce smyslem pro kontrast forem. Na jedné straně popisnost na hranici citované fotografické předlohy, na straně druhé impulzivní expresivní vstupy, které popisnost v její dokonalé iluzivnosti demontují. Napětí mezi oběma výrazovými póly (preciznost vs gesto) vytváří svět proměnlivé, rozporuplné atmosféry, za níž cítíme ambivalentní pohled introverta. Někde spíše kritický, jinde střízlivý, často však podvratně subverzivní či podmanivě melancholický.

Publikace v grafickém provedení Studia Dipozitiv obsahuje retrospektivní výběr z děl Jakuba Hubálka spolu s doprovodným textem kurátora Petra Vaňouse a rozhovorem Tomáše Poláčka s umělcem.

Autor Petr Vaňous (ed.)
Nakladatel Trafo Gallery
Jazyk CZ
Počet stran 200
Rok vydání 2020
Šířka 16 cm
Výška 23 cm