Název ISBN Sklad
Jan Blažej Santini-Aichel 0
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Grafická úprava
Petr Dvořáček Grada CZ 134 2022 Martin Dubský
Šířka Výška Váha
21 cm 26 cm 0.8kg
649 Kč s DPH
Není skladem

Architekt Jan Blažej Santini-Aichel je fenomén. V dějinách naší architektury není nikdo jiný, kdo by dokázal v prostředí vlády všeobecně respektovaného slohu uskutečnit tak velkolepým způsobem svou osobní vizi.

Na druhé straně by však bylo nepochopením doby a díla interpretovat Santiniho jako osamělou individualitu vystupující z kontextu baroka a překračující všechny hranice. Nejpozoruhodnější na Santinim je právě to, že dokázal oba tyto zdánlivé protiklady spojit.

Ani dnes ještě nemá tento mimořádný architekt v obecném kulturním povědomí místo odpovídající jeho významu. A to je i důvod, proč vznikla tato kniha a proč byl Santini zvolen jako téma prvního svazku zamýšlené ediční řady věnované významným osobnostem naší stavební historie.

Petr Dvořáček (* 27. 2. 1955) český spisovatel, publicista a fotograf, narozený v Brně zve v nové knize do světa fenomenálního architekta. Popisuje nejen jeho život, ale hlavně dílo inženýra a mystika, jeho vize a životní zakázky. Samostatné kapitoly jsou věnovány deseti nejvýznamnějším stavbám. Text doprovází fotografie autora a ilustrace, které pro tuto knihu vytvořil Ivan Pecháček.

Autor Petr Dvořáček
Nakladatel Grada
Jazyk CZ
Počet stran 134
Rok vydání 2022
Šířka 21 cm
Výška 26 cm
Grafická úprava Martin Dubský