Název ISBN Sklad
Jiří Černický - Divoký sny 9788086443355 3
Šířka Výška Váha
25 cm 29 cm 0.6kg
200 Kč s DPH
Původní cena 310 Kč, Ušetříte 35% (110 Kč)
Skladem
ks

Výstavu v Galerii Rudolfinum doprovázel katalog (v češtině a angličtině) s texty Davida Koreckého, kurátora výstavy, Edith Jeřábkové, Tomáše Pospiszyla, Jiřího Ptáčka, Michala Kolečka a Marka Pokorného. Publikace obsahuje reprodukce děl v rámci instalace výstavy.

Jiří Černický připravil pro Galerii Rudolfinum specifický projekt, vycházející z cyklu víc než padesáti kreseb a čítající stejný počet objektů a instalací, z nichž více než polovina vznikla přímo pro výstavu. Pro umělce charakteristická environmentální, sociální a para-vědecká tématika zůstává, vyjevuje se zde však v posunutém modu – Jiří Černický tematizuje setkání vysokého a nízkého, očekávaného a překvapivého, nechá do sebe narážet artefakty a prostředí, díky kterému je za artefakty máme považovat. Černický nám dává nahlédnout do kuchyně přírodovědce, sběrače, pozorovatele, a zároveň šíleného vědce, který se nebojí vzít za matérii živé lidské tělo. Ať je sen Jiřího Černického jakkoliv příjemný, temný anebo divoký, nikdy nevíme, co přesně znamená.

Výstavu doprovází katalog (v češtině a angličtině) s texty Davida Koreckého, kurátora výstavy, Edith Jeřábkové, Tomáše Pospiszyla, Jiřího Ptáčka, Michala Kolečka a Marka Pokorného. Publikace obsahuje reprodukce děl v rámci instalace výstavy.

Autor David Korecký, Edith Jeřábková, Jiří Ptáček, Marek Pokorný, Tomáš Pospiszyl
Nakladatel Galerie Rudolfinum
Jazyk CZ, EN
Počet stran 118
Rok vydání 2016
Šířka 25 cm
Výška 29 cm