Název ISBN Sklad
Marta Kolářová 9788087405529 3
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková (eds.) Christopher Hopkinson Galerie výtvarného umění v Ostravě CZ, EN 60 2020
Šířka Výška Váha
23 cm 21 cm 0.4kg
550 Kč s DPH
Skladem
ks

Katalog výstavy Marty Kolářové vyšel u příležitosti výstavy, na které se autorka poprvé představila v ostravském Domě umění. Úsporné, osobní a koncentrované texty ostravského kurátora Milana Webera a pedagoga pražské akademie Michaela Rittsteina korespondují s úsporností tvorby samotné Marty Kolářové.

Její malba leží na pomezí krajiny a krajiny autorčiny duše, přičemž obě tyto oblasti se volně prolínají. Jednou vítězí konkrétnější obtisk zobrazované předlohy, jindy zase pocitové imaginace topící se v neurčitých abstrahovaných šmouhách, liniích a rozpíjejících se tvarech. Autorem grafické úpravy katalogu je Jiří Šigut. Volba robustní papírové obálky s perforovaným nápisem malířčina jména rovněž dobře souzní s povahou její práce. V katalogu jsou zastoupena díla v rozmezí let 2008 až 2019 a kromě malby zde nalezneme i reprodukce pomalovaných objektů, či digitálních tisků, kterým se autorka okrajově také věnuje.

Autor Jana Malášek Šrubařová, Magdaléna Staňková (eds.)
Překladatel Christopher Hopkinson
Nakladatel Galerie výtvarného umění v Ostravě
Jazyk CZ, EN
Počet stran 60
Rok vydání 2020
Šířka 23 cm
Výška 21 cm