Název ISBN Sklad
Nemožné 9788090816077 2
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Catarina Sobral Centrala CZ 40 2022
Šířka Výška Váha
21,50 cm 28 cm 0.5kg
379 Kč s DPH
Skladem
ks

Všechno to začalo v době, kdy vše se nacházelo na jednom místě. Nevíme sice, jak vesmír vznikl, ale víme, že vznikl z jednoho malého bodu. Zdá se to nemožné, ale je tomu tak: když to začalo, všechno velké bylo malé.
Kniha Nemožné nám vypráví historii vesmíru od velkého třesku po vznik planet, živočichů a lidstva.
První kniha literatury faktu Catariny Sobral je pestrou cestou napříč částicemi, hvězdami, dinosaury a naším rodokmenem.

„V této fantastické knize Catarina Sobral vytváří skutečný úvod do kosmologie. Nové otázky i nová tvrzení se objeví pokaždé, když otočíme stránku, jako kdyby to byla nějaká zábavná hra. Velkolepé ilustrace využívají směsici technik a materiálů – kresbu, malbu, koláže (lepení), pastelky, fixy, pastely - mnoha barev a textur. Je v nich prostor pro nové zkušenosti i výtvory: důležité je představovat si a (znovu) objevovat. Závěrečné stránky jsou známkou počátku a konce tohoto kosmického příběhu a na konci jsou postavy zabaleny do hvězdného prachu. Víme, že naše DNA je přítomna ve stejném vláknu, kterým jsou vyšívané hvězdy – konec konců, my jsme také stvořeni z hvězdného prachu. Záříme. A po přečtení knihy Nemožný záříme ještě víc.“
Júlia Martins, in Deus me Livro

Autor Catarina Sobral
Nakladatel Centrala
Jazyk CZ
Počet stran 40
Rok vydání 2022
Šířka 21,50 cm
Výška 28 cm