Název ISBN Sklad
Obrazy těla 9788088308423 5
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Anna Hejmová Alžběta Soperová Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze CZ, EN resumé 152 2023
Šířka Výška Váha
15 cm 22,50 cm 0.42kg
420 Kč s DPH
Skladem
ks

Obrazy těla Anny Hejmové vychází jako 4. svazek edice P.S. (Post Scriptum) nakladatelství UMPRUM, které vydává dizertační práce doktorských programů této vysoké školy.

Publikace vychází z dizertační práce realizované pod vedením doc. Lady Hubatové-Vackové a obhájené na Katedře teorie a dějin umění UMPRUM v roce 2019. Ústředním tématem projektu je proměna vizuálních motivů a symbolů masových tělovýchovných performancí od šedesátých let 19. století do roku 1989. Struktura textu vychází z předpokladu, že vizuální motivy a symboly migrují a že se jejich význam mění na základě konkrétního společenského a kulturního kontextu. Proměna vizuální reprezentace tělesné kultury je analyzována prostřednictvím konkrétních vizuálních a performativních znaků v reprezentaci Sokola, dělnických tělovýchovných jednot, federace proletářské tělovýchovy a československých celostátních spartakiád. Grafika Tereza Hejmová.
_____________________

Anna Hejmová se zabývá vizualitou masových performancí a vztahem fotografie, scénografie, architektury a užitého umění v kontextu vizuální a divadelní kultury v jejích společensko-politických souvislostech.

Autor Anna Hejmová
Překladatel Alžběta Soperová
Nakladatel Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
Jazyk CZ, EN resumé
Počet stran 152
Rok vydání 2023
Šířka 15 cm
Výška 22,50 cm