hvězda 1 hvězda 2 hvězda 3 hvězda 4 hvězda 5 (1)Počet hvězdiček je 5 z 5
Název ISBN Sklad
Eva Švankmajerová – Jsem malířka 9788090857599 10
Šířka Výška Váha
24 cm 29 cm 2.5kg
K-A-V-K-A
1 390 Kč s DPH
Skladem
ks

Eva Švankmajerová – Jsem malířka
Nová monografie významné malířky, básnířky a představitelky československého surrealismu

Jste knihkupci a rádi byste knihu Jsem malířka zařadili do Vaší nabídky? Neváhejte nás kontaktovat na email objednavky@kavkabook.cz.

Chcete-li nahlédnout do tvorby fascinující ženy a umělkyně Evy Švankmajerové (1940–2005), máte jedinečnou možnost. KAVKA právě vydává první obsáhlou monografii této výjimečné osobnosti, malířky, básnířky a výrazné představitelky nejen československého surrealismu. Kniha vznikala v těsné spolupráci s filmařem Janem Švankmajerem, který byl Eviným celoživotním partnerem jak v manželství, tak i ve výtvarné tvorbě. Monografie ukazuje Evu Švankmajerovou jako svébytnou malířku s vlastním hlasem, jejíž tvorba se nikomu a ničemu nepodbízí, nic nezkrášluje a nikomu nelichotí. Umění je pro autorku nástrojem, kterým si vyrovnává své účty se světem, jako žena tvořící převážně v mužském uměleckém prostředí. 

Vedle reprezentativního výběru výtvarných prací napříč tvorbou obsahuje kniha také autorské komentáře, deníkové záznamy a vzpomínky Jana Švankmajera, čímž umožňuje lépe porozumět kontextu a hloubce její tvorby. Vybrané aspekty jejího díla představují ve svých studiích autoři, z nichž většina jsou členy Skupiny českých a slovenských surrealistů, do které Eva Švankmajerová sama patřila. Hlavními editory knihy jsou František Dryje, Bertrand Schmitt, Jan Švankmajer a Šimon Wikstrøm Svěrák.

Vstupte do inspirativního světa Evy Švankmajerové a objevte umění jako prostředek osobní revoluce. Tato monografie slibuje nejen umělecký zážitek, ale i pochopení ženské síly a odvahy vydat se novými neprošlapanými cestami uměleckého světa. 

Autor František Dryje, Jan Švankmajer, Šimon Wikstrøm Svěrák, Bertrand Schmitt, (eds.)
Nakladatel K-A-V-K-A
Jazyk CZ
Počet stran 408
Rok vydání 2023
Šířka 24 cm
Výška 29 cm
Umělec Eva Švankmajerová