Název ISBN Sklad
Průvodce zmatených I.-IV. 9788086911526 3
Šířka Výška Váha
28 cm 31,50 cm 12kg
8 000 Kč s DPH
Skladem
ks

Čtyřdílná publikace Průvodce zmatených je autorským výběrem fotografií Vladimíra Železného z posledních dvaceti let. Obsahuje více než 1000 unikátních fotografií chasidského světa s autorským komentářem. Knihy se prodávají pohromadě v originálním boxu od grafika Pavla Hájka.

Každý komplet je signován autorem.

Můj svět / Průvodce zmatených I.

První díl kompletu Průvodce zmatených je volným putováním po místech známých i neznámých. Vladimír Železný je předkládá čtenáři, tak jak je zahlédl v hledáčku fotoaparátu a později představil na mnoha výstavách v Čechách i v zahraničí. Chasidé jsou komunita přísně uzavřená a pro venkovní svět nepřístupná. Autor má jako jeden z mála lidí na světě dovoleno mezi ně přijet, trávit s nimi čas, rozmlouvat a dokonce je fotit. A díky tomu může nechat nahlédnout pod neprostupnou bariéru také okolní svět. 

Můj štetl / Průvodce zmatených II.

Díl druhý přináší důvěrnější a hlubší pohled do uzavřeného a nepřístupného světa, který není snadno zahlédnutelný zvenčí. Do světa chasidů, přísně ortodoxních Židů. Unikátní fotografie z prostředí, které je pro většinu současné populace obklopené tajemstvím nebo zcela neznámé, doprovázejí postřehy autora a citáty chasidských rabínů. Kniha tak není pouhým fotografickým reportážním dokumentem nebo sociální sondou do světa uzavřené komunity. Může být také novým podnětem a inspirací v dnešním světě, ve kterém jsou duchovní hodnoty často upozaděny a přehlíženy.

Zbožní a veselí / Průvodce zmatených III.

I ve třetím díle autor neopouští život chasidů, ortodoxních Židů, žijících v uzavřené komunitě v Jeruzalémě. Zbožnost je pro ně základním životním pilířem. Vždyť žijí podle 613 božích přikázání... Ale umí se i veselit. Tančit, radovat se a užívat si života naplno. Samozřejmě vše v souladu s uvedenými přikázáními.

Fajerl / Průvodce zmatených IV.

Čtvrtý díl uzavírá ucelený pohled na chasidský svět hledáčkem fotoaparátu Vladimíra Železného. Sám autor označuje publikaci za pomník chasidských Židů. Téměř 13kilový pomník skládající se z dohromady více než 1000 fotografií. Přísný způsob života by nám jako Evropanům nebyl ničím komfortní, ale je třeba podívat se na to s odstupem jako na poselství. Zachovejme si náš původní, radostný, komfortní život a nenechme si ho rozleptat. Naučme se od chasidů radovat se ze života a žít si podle svých vlastních přikázání.

Pro více informací můžete navštívit stránky Nakladatelství Franze Kafky: https://www.nakladatelstvifranzekafky.cz/nove-tituly/

Autor Vladimír Železný
Nakladatel Nakladatelství Franze Kafky
Jazyk CZ
Počet stran 4 svazky (352+424+288+424 stran)
Rok vydání 2023
Šířka 28 cm
Výška 31,50 cm