Název ISBN Sklad
Retina: Možnosti malby (1989–2019) 9788090718562 7
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Dušan Brozman, Emma Hanzlíková, Klára Voskovcová (ed.) Charlotte Blank, Jan Šindelka, Vít Zelinka 8smička CZ, EN, DE 248 2019
Šířka Výška Váha
17,30 cm 24 cm 0.72kg
448 Kč s DPH
Skladem
ks

První kniha věnovaná malbě, kterou jako svou šestou publikaci vydává nakladatelství zóny pro umění 8SMIČKA. Stanovit si úkol připravit kvalitní výstavu na téma 30 let československé malby doplnila výzva uchopit a rozvinout toto téma v knize, která vyšla ke dni vernisáže stejnojmenné výstavy.

První kniha věnovaná malbě, kterou jako svou šestou publikaci vydává nakladatelství zóny pro umění 8SMIČKA. Stanovit si úkol připravit kvalitní výstavu na téma 30 let československé malby doplnila výzva uchopit a rozvinout toto téma v knize, která vyšla ke dni vernisáže stejnojmenné výstavy. Oslovit významné teoretiky, kteří se malbě konstantně věnují a požádat je, aby třicet postkomunistických let vývoje tak zásadní umělecké formy, jako je malba, vměstnali do daného počtu normostran. Uspořádat výběr reprodukcí tak, aby souvislosti mezi jednotlivými díly nezůstaly jen v hlavách editorů. Uvědomit si, že právě reprodukce odvádí zrak a diváka od originálu a otevřít téma reprodukování a úpravy uměleckých děl v rozhovorech s fotografem Martinem Polákem a odborníkem na postprodukci grafikem Radkem Typovským. Nechat zaznít hlas samotných malířů a jen v omezeném počtu a s nadhledem, který formát ankety umožňuje. A v neposlední řadě, poskytnout prostor grafickému řešení, které opět, stejně jako u ostatních knih z 8smičky, dále rozvíjí koncepci výstavy a zároveň ironicky glosuje a kreativně doplňuje teoretický exkurz do světa československých obrazů posledních třiceti let.

CZ, EN + DE shrnutí

Autor Dušan Brozman, Emma Hanzlíková, Klára Voskovcová (ed.)
Překladatel Charlotte Blank, Jan Šindelka, Vít Zelinka
Nakladatel 8smička
Jazyk CZ, EN, DE
Počet stran 248
Rok vydání 2019
Šířka 17,30 cm
Výška 24 cm