Název ISBN Sklad
Sláma i hedvábí - Život na japonském maloměstě před sto lety 9788090764507 7
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Džuniči Saga Vlasta Winkelhöferová K-A-V-K-A CZ 208 2019
Šířka Výška Váha
17 cm 24,50 cm 0.8kg
K-A-V-K-A
550 Kč s DPH
Skladem
ks

Kniha přináší fascinující vyprávění pestré skupiny lidí o životě v Japonsku na začátku dvacátého století. Džuniči Saga, povoláním lékař, se po dobu patnácti let věnoval rozhovorům s nejstaršími obyvateli svého rodného města Cučiura. Muži a ženy různých profesí, rybáři, obchodníci, řemeslníci, chudí i bohatí, gejši i příslušníci mafie jakuzy v nich vzpomínají na své mládí a o svých životech mluví velmi otevřeně. Vyprávění jsou často zdrcující svou syrovostí, zároveň překvapí, s jakou samozřejmostí jejich vypravěči k nesnázím života přistupují.

Život běžných lidí se tehdy ještě v mnohém podobal tomu, jaký žili jejich předci před sto lety, než se Japonsko otevřelo světu a začaly do něj přicházet nové podněty. Kniha není jen svědectvím o jednom malém městě, ale vypovídá o celém Japonsku. Dává lépe pochopit, v čem spočívá úspěch země v moderní době a co umožnilo přerod tohoto tradičního starobylého světa v průmyslovou velmoc. Kniha byla v roce 1987 v Japonsku zvolena Knihou roku. Tento citlivý a pravdivý portrét života vzdálené východní země vychází česky poprvé ve skvělém překladu Vlasty Winkelhöferové, držitelky Řádu vycházejícího slunce, vyznamenané mnoha oceněními za umělecký překlad a přínos české japanologii. Džuniči Saga, povoláním lékař, se po dobu patnácti let věnoval rozhovorům s nejstaršími obyvateli svého rodného města Cučiura

Nutno dodat, že vynikající český překlad paní Vlasty Winkelhöferové, neobsahuje všechny sebrané příběhy. Do jisté míry jsou vybrány pro českého čtenáře ty nejzajímavější, nikoli ty nejdrastičtější. Všechny příběhy neobsahuje ani jedno z japonských vydání knihy, ani anglický překlad. Nejuplnější verze byla vytištěna v limitované edici v Japonsku. Jedná se o překrásně provedené bibliofilské vydání s množstvým barevných i čenobilých ilustrací.

Autor Džuniči Saga
Překladatel Vlasta Winkelhöferová
Nakladatel K-A-V-K-A
Jazyk CZ
Počet stran 208
Rok vydání 2019
Šířka 17 cm
Výška 24,50 cm
Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety.

Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety.

Nová kniha v nakladatelství KAVKA. Kniha Džuniči Saga: Sláma i hedvábí. Život na japonském maloměstě před sto lety vychází ve stejné edici, ve které v minulých letech vyšly Chvála stínu DžuničiraTanizakiho a Wabi Sabi pro umělce, designéry, básníky a filozofy Leonarda Korena. Knihu přeložila významná česká japanoložka Vlasta Winkelhöferová.

Irena Malá

Dobrý den,
také bych měla zájem o dotisk. Je možné si nastavit nějaký budík, pokud by k němu došlo?
Díky za odpověď.

Jan Slavíček

Dobry den, mam ten samy dotaz jako ostatni, kdy bude tato knizka dostupna ?
Diky
JS

Karolína Truhlářová (Administrátor)

Dobrý den,

kniha je vyprodaná a dotisk  v nejbližších dnech zatím neplánujeme. Ale vzhledem k velké poptávce je možné, že se uskuteční příští rok.

Petra Svobodová

Dobrý den, bude prosím kniha ještě dostupná? Děkuji, Petra Svobodová