Název ISBN Sklad
Slavné lázně Čech, Moravy a Slezska 9788087073797 2
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Zatloukal, Pavel, Zeman, Lubomír Foibos CZ 507 2014
Šířka Výška Váha
24,30 cm 26,30 cm 2.47kg
599 Kč s DPH
Skladem
ks

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím  v Evropě i ve světě jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst přitahovaly už v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova.

Lázně Čech, Moravy a Slezska svou bohatostí a různorodostí přírodních léčivých zdrojů, léčebných metod i samotným prostředím lázní a jejich architektonickým ztvárněním jsou něčím v Evropě i ve světě jedinečným. Jejich léčebný věhlas, stejně jako architektonická i přírodní krása lázeňských míst lákaly už v minulosti vzácné návštěvy z Evropy i domova.
To, jak vypadá většina dnešních lázní, je především výsledkem dlouhodobého architektonického vývoje, do něhož významně zasáhli vynikající čeští i zahraniční architekti. 
Kniha, vydaná v ediční řadě Slavné stavby nakladatelství Foibos Books nás na 504 stranách seznamuje s dvaceti dvěma lázeňskými městy a místy a provází nás zasvěceným a poutavým slovem 181 stavbou a stavebním komplexem těchto míst. Lázeňskými pavilony, kolonádami a krytými promenádami, pitnými halami, fontánami, lázeňskými domy, vilami, penziony a hotely, ale také sakrálními stavbami, lázeňskými divadly, parky a lesoparky a vším co vytváří neopakovatelnou atmosféru lázní. 
Publikace skýtá také obrazovou podívanou na tuto architektonickou krásu, obsaženou ve stovkách kreseb, historických i současných fotografií staveb a míst.

Autor Zatloukal, Pavel, Zeman, Lubomír
Nakladatel Foibos
Jazyk CZ
Počet stran 507
Rok vydání 2014
Šířka 24,30 cm
Výška 26,30 cm