Název ISBN Sklad
Strkhal a Necho. Cesta za Strkhalem 9788075302700 2
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Ilustrace
Péter Borbáth Robert Svoboda Malvern CZ 72 2020 Dávid Remsey
Šířka Výška Váha
17 cm 21,50 cm 0.4kg
Malvern
298 Kč s DPH
Skladem
ks

Viděli jste už blanokřídlou bouchu? Drželi jste v dlani slunčítko? Pokud ne, radíme vám zavítat prostřednictvím této knížky do Říše blýskavého kovu.

Hlavními hrdiny jsou dva sousedé. Necho je většinou tichý a nejistý, zatímco Strkhal rád a často mluví a vždycky přesně ví, co chce. Oba přátelé se nečekaně ocitnou ve zvláštním světě a setkají se s jeho ještě zvláštnějšími obyvateli.

Fantastické prostředí, v němž se Strkhal a Necho pohybují, otvírá před čtenářem bránu do říše na jedné straně zvláštní, nehostinné a cizí, ale na druhé straně přesto přitažlivé a fascinující.

Říše blýskavého kovu vzbuzuje ve Strkhalovi i Nechovi zvědavost a zájem. Necho rád „jen tak” kouká a bloumá, zatímco Strkhal si všechno předem podrobně naplánuje. Na Strkhalův popud začnou oba přátelé lovit světla, ale Necho je brzy okouzlen spíše zvuky, a tak si začne dělat sbírku hluků. Strkhala dovede jeho lovecká vášeň až k nezdařenému pokusu o chycení slunce. Jednoho dne Strkhal záhadně zmizí. Necho má o něj strach a vydá se po jeho stopách, aby kamaráda našel.

Dávid Remsey získal za tuto knihu v Maďarsku titul "Ilustrátor dětské knihy roku 2015".

Autor Péter Borbáth
Překladatel Robert Svoboda
Nakladatel Malvern
Jazyk CZ
Počet stran 72
Rok vydání 2020
Šířka 17 cm
Výška 21,50 cm
Ilustrace Dávid Remsey