Název ISBN Sklad
The New Dictionary of Old Ideas 5
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Rok vydání
Lucia Kvočáková & Piotr Sikora Viktor Heumann MeetFactory EN 2020
Šířka Výška Váha
11 cm 18 cm 0.31kg
250 Kč s DPH
Skladem
ks

Téma střední Evropy, formace mezi Východem a Západem, která v průběhu staletí několikrát změnila svou geografickou a politickou dimenzi, je výchozím bodem projektu a knihy. I když se zdá, že témata identity byla v posledních desetiletích důkladně diskutována, téma střední Evropy se neustále vrací a ukazuje se např. vzestupem nacionalistické politiky, populismu a extrémismu - tendencemi, které lze pozorovat nejen lokálně, ale na celém kontinentu. Protože jsme hledali, jaké společenské problémy trápí a(nebo) zajímají současné umělce a umělkyně nejvíce, snažili jsme se udržet rámec projektu co nejotevřenější - i přesto potřeboval alespoň hrubé obrysy. Proto jsme sestavili několik primárních termínů, pojatých poněkud záměrně vágně do jakéhosi lexikonu - nového slovníku starých myšlenek, který najdete v této knize. Zajímalo nás pak, jak tento výchozí bod zkoumání dále rozvíjet, zkoumat a rozšiřovat. 

Příspěvky v knize:  
Milena Bartlová, Cristina Bogdan, Boris Buden, Data Chigholashvili & Alba Folgado, Anetta Mona Chişa, Flóra Gadó, Lucia Kvočáková & Piotr Sikora, Katarzyna Murawska-Muthesius, Agata Pyzik, Oleksiy Radynski, Jan Sowa aj. 

Umělecká díla: 
Erick Beltrán, Verónica Lahitte, Elena Lavellés, Irmina Rusicka, Monika Szpener, Adéla Součková, Katharina Stadler, Sandro Sulaberidze, Nino Zirakashvili, Jiří Žák aj.

Autor Lucia Kvočáková & Piotr Sikora
Překladatel Viktor Heumann
Nakladatel MeetFactory
Jazyk EN
Rok vydání 2020
Šířka 11 cm
Výška 18 cm