Název ISBN Sklad
Tři generace architektů. Václav st., Václav ml., Jan a Milan Rejchlovi 9788090527119 1
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Ladislav Zikmund-Lender Zikmund Hradec Králové CZ, EN 138 2012
Šířka Výška Váha
14,50 cm 21 cm 0.32kg
150 Kč s DPH
Skladem
ks

Publikace představuje dosud málo známý konvolut architektonického díla 20. století v Hradci Králové, jejichž autory jsou příslušníci rodu architektů Rejchlů. Jejich pozoruhodné dílo tvoří dohromady nejpočetnější a zároveň nejvýznamnější kompaktní soubor staveb, které během dvacátého století v baště moderní architektury vyrostly...

Publikace představuje dosud málo známý konvolut architektonického díla 20. století v Hradci Králové, jejichž autory jsou příslušníci rodu architektů Rejchlů. Jejich pozoruhodné dílo tvoří dohromady nejpočetnější a zároveň nejvýznamnější kompaktní soubor staveb, které během dvacátého století v baště moderní architektury vyrostly – několik městských nádraží včetně hlavního, krajský soud, Husův dům, realizace v areálu nemocnice, řada škol, restaurační pavilon, několik návrhů radnic, sborové velitelství, areál letiště, regulační plán, který položil základ zcela unikátnímu urbanismu města, a mnoho rodinných a činžovních domů. Ve všech těchto realizacích se odráží mimořádný cit pro osobní odpovědnost za architekturu a veřejný prostor, výtvarné, někdy až sochařské cítění architektury a v neposlední řadě citlivá úcta k již existujícím památkovým hodnotám.

Publikace obsahuje hesla jednotlivých realizací s bohatou obrazovou dokumentací, mapu s vyznačením objektů, rejstřík, anglické resumé a medailony všech příslušníků rodu.

Autor Ladislav Zikmund-Lender
Nakladatel Zikmund Hradec Králové
Jazyk CZ, EN
Počet stran 138
Rok vydání 2012
Šířka 14,50 cm
Výška 21 cm