Název ISBN Sklad
Ultra. Proč je noc černá 1
Šířka Výška Váha
24 cm 28 cm 1.6kg
Kant
1 200 Kč s DPH
Skladem
ks

Kniha skutečných příběhů „posledních“ nejvýznamnějších kanibalských Papuánských náčelníků a autentický záznam komunikace při symbolickém „Posledním Prvním Kontaktu“.
Po tisíciletí byly takového příběhy předávány z generace na generaci pouze verbálně. Tato kniha /bohatě doplněných černobílými fotografiemi/ je první zaznamenaný materiál přepsaných autentických nahrávek rozhovorů s posledními přírodními lidmi doby kamenné předtím, než je navždy změní globalizace. Všichni mluví v první osobě a popisují své skutečné zážitky, neboť v džungli se nerozlišuje (západním úhlem pohledu) přirozené od nadpřirozeného. Všechno je reálné.
Až dosud bývaly „první kontakty“ věcí moci, násilí, zvětšování teritorií a území vlivu, /ale naše země nikdy nekolonizovala jiné/ a o dnes již zaniklých animistických kulturách se zachovala svědectví prospektorů, misionářů, vojáků a antropologů, aniž domorodci vyprávějí sami o sobě. První kontakt s posledními přírodními národy až dosud nikdy neučinili umělci, přestože jde o "Setkání kultur"....

Jedná se rozšířenou verzi knihy Proč je noc černá, jejíž první vydání roku 2005 získalo cenu Magnesia Litera za objev roku.

Autor Lukáš Rittstein, Barbora Šlapetová
Překladatel Richard Drury
Nakladatel Akademie výtvarných umění v Praze, DOX, KANT, Knihovna Václava Havla, o.p.s.
Jazyk CZ, EN
Počet stran 300
Rok vydání 2022
Šířka 24 cm
Výška 28 cm
Grafická úprava Jiří Příhoda