Název ISBN Sklad
Umenie a príroda stredovekej Európy 9788080591762 3
Autor Překladatel Nakladatel Počet stran Rok vydání Grafická úprava Vazba
Dušan Buran Anna Vasseur Národní galerie Praha, Slovenská národní galerie 158 2013 Pavlína Morháčová V4
Šířka Výška Váha
19 cm 24 cm 0.7kg
299 Kč s DPH
Skladem
ks

Reprezentativní katalog stejnojmenné výstavy ze sbírek Musée de Cluny je uvozený studiemi Michela Zinka a především i u nás známého znalce zvířecího světa ve středověku Michela Pastoureaua. Na úvodní stati navazuje samotný katalog rozdělený do deseti tematických oddílů, který přibližuje danou problematiku z mnoha různých úhlů.

Od září 2010 do ledna 2011 byla v pařížském Musée de Cluny k vidění výstava „Zlatem a ohněm. Umění Slovenska na konci středověku“, která představila ve francouzské metropoli umělecká díla vytvořená na slovenském území v 15. a na počátku 16. století.


Po třech letech je v prostorách Bratislavského hradu prezentován reprezentativní výběr uměleckých děl ze sbírek Musée de Cluny. Výstava nazvaná „Umenie a príroda stredovekej Európy“ má přiblížit nový pohled na středověké umění. Výstava byla poprvé k vidění v kanadském Québecu (Musée national des beaux-arts, 4. 10. 2012-6. 1. 2013).


K výstavě vychází reprezentativní katalog uvozený studiemi Michela Zinka a především i u nás známého znalce zvířecího světa ve středověku Michela Pastoureaua. Na úvodní stati navazuje samotný katalog rozdělený do deseti tematických oddílů, který přibližuje danou problematiku z mnoha různých úhlů.

Autor Dušan Buran
Překladatel Anna Vasseur
Nakladatel Národní galerie Praha, Slovenská národní galerie
Počet stran 158
Rok vydání 2013
Šířka 19 cm
Výška 24 cm
Grafická úprava Pavlína Morháčová
Vazba V4