Název ISBN Sklad
Václav Havel - Antikódy (papírová vazba) 0
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Grafická úprava Vazba
Václav Havel Teapot CZ 48 2015 Johana Kratochvílová Speciální
Šířka Výška Váha
30 cm 31 cm 1kg
7 990 Kč s DPH
Není skladem

Bibliofilní vydání Havlovy sbírky Antikódy z nakladatelství Teapot doprovází litografie Štefana Tótha. Nabízíme výtisk č. 138 ze 150 papírové vazbě s koženým hřbetem.

Antikódy Václava Havla jsou rébus. Jak je vlastně vydávat? Dodržet dosavadní úzus kopií autorových záznamů, anebo se pokusit o novou podobu? Potrženou odhodláním grafické básně vysázet novým písmem a ilustrovat je? Lze to vůbec? Už proto, že od počátku bylo zřejmé, že vydání bibliofilie z prostorových důvodů nemůže obsáhnout celou sbírku a že bude nutno z ní vybrat, jsme zkusili druhou cestu. Vešlo se třicet básní a jsou rozděleny do pěti oddílů po šesti číslech. V této struktuře jsou zdůrazněna témata, která lze vysledovat v Havlových básních i ostatním jeho díle a která tak jsou pro něj typická. Svoboda. Doba. Společnost. Člověk. A samozřejmě láska. Navíc pořadí jednotlivých celků i básní v nich tvoří příběh. V konečném důsledku je náš výběr autorskou glosou k Havlově životu a ovšem k životu české (československé) společnosti ve 20. století.


Kniha je vypravena pěti vyjímatelnými litografiemi Štefana Tótha, výtvarníka úspěšného doma i v zahraničí zejména ve „volném umění“. Čili litografie pro nakladatelství Teapot jsou v díle tohoto umělce rarita. Pro vydání knihy byl zvolen náročný postup, při němž každý výtisk litografie Tóth dotvářel nanášením a stříkáním barvy. Díky tomu je každý výtisk jedinečný originál.


Antikódy jsou tištěny podle jejich prozatím posledního souborného vydání v Knihovně Václava Havla (2013, editoři Lenka Jungmannová a Jan Šulc), a respektují tedy jeho podobu básní.

Odpovědní redaktoři Rudolf Leška a Lukáš Novosad
Koncepce, typografie a výtvarná redakce Johana Kratochvílová, Studio signatura.cz 150 číslovaných a signovaných výtisků na papírech Materica z italské papírny Fedrigoni vydaných dvou variantách: v kovové vazbě (1–50) a v papírové vazbě s koženým hřbetem (51–150)

Text je vysázen písmem Juvenis od Josefa Týfy (digitalizace: František Štorm)

Tisk textů iDigitisk s.r.o.
Tisk litografií Martin Bouda
Laserový výsek u předělových stránek Centrum digitálního tisku s.r.o.
Ražba, sítotisk Stampo-karton s.r.o.
Vazba Knihařský ateliér Daruma Praha
Finalizace Studio signatura.cz


Roku 2015 vydalo nakladatelství Teapot s. r. o. (www.tpot.cz) v Praze jako druhý svazek edice Bonaventura v nákladu 150 číslovaných a signovaných výtisků o rozměrech 290 mm x 270 mm. Kniha má 48 stran.

Autor Václav Havel
Nakladatel Teapot
Jazyk CZ
Počet stran 48
Rok vydání 2015
Šířka 30 cm
Výška 31 cm
Grafická úprava Johana Kratochvílová
Vazba Speciální