Název ISBN Sklad
Vilém Nečas: Bílek. Svědectví o bratru Františkovi 9788075300263 2
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Vilém Nečas Malvern CZ 352 2015
Šířka Výška Váha
13 cm 20 cm 0.5kg
Malvern
258 Kč s DPH
Skladem
ks

František Bílek byl jednou z nejvýraznějších osobností českého výtvarného umění.. Byl umělec velmi všestranný: sochař, grafik, kreslíř, keramik, ilustrátor i tvůrce knižních vazeb, navrhovatel chrámových i bytových interiérů a v neposlední řadě i architekt, který projektoval oba své domovy – ateliéry v Chýnově a v Praze, kde jsou dnes galerie jeho prací. V neposlední řadě byl i svébytným filosofem a autorem originálních textů. Před jeho díly zůstáváme v úžasu stát, a přece porozumět jeho „řeči symbolů“ není snadné. Vždyť i jeho blízký přítel O. Březina o něm říkával: „Bílek má svůj svět.“

Jako klíč k pochopení Bílkova vnitřního světa se najednou vynořuje z hlubin času osobní svědectví člověka, který stál Bílkovi po podstatnou část jeho života velmi blízko. Tím člověkem byl jeho švagr Vilém Nečas, bratr jeho manželky Berty, s jehož unikátním svědectvím se po více než sedmdesáti letech od jeho vzniku máme nyní poprvé možnost seznámit. Poskytuje nám nový pohled na život a dílo Františka Bílka a rozšiřuje naše stále nedostatečné povědomí o tomto velikém člověku a tvůrci.
Kniha vedle obsáhlého Nečasova textu obsahuje i životopis Viléma Nečase a rodokmen rodu Nečasů, jmenný rejstřík se základními informacemi o uvedených osobách a obrazovou přílohu s dosud neznámými fotografiemi i kresbami F. Bílka.

Autor Vilém Nečas
Nakladatel Malvern
Jazyk CZ
Počet stran 352
Rok vydání 2015
Šířka 13 cm
Výška 20 cm