Název ISBN Sklad
Vladimír Ambroz: Akce / Action 9788090681705 0
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Tomáš Pospiszyl (ed.) BiggBoss CZ 228 2017
Šířka Výška Váha
23 cm 30 cm 1.4kg
599 Kč s DPH
Není skladem

Výpravná kniha vůbec poprvé představuje práci brněnského performera a konceptuálního umělce Vladimíra Ambroze. V sedmdesátých letech minulého století chtěl dát svému životu naléhavější smysl a současně reflektovat pokřivenou dobu. Proto po celý den sledoval nesnesitelný program tehdejší televize, sám sebe na ulici zaparkoval jako automobil, nebo vyrazil do města se zrcadlem v rukách a nastavoval je všemu, co mu přišlo zvláštní.

Dosud prakticky neznámá činnost Vladimíra Ambroze na poli performance, intervencí do veřejného prostoru a projevů blízkých inscenované fotografii trvala jen několik let. V druhé polovině sedmdesátých let patřil k okruhu brněnské umělecké scény působící vně tehdejších oficiálních institucí. Ambrozovy práce z tohoto období reflektují obecná civilizační témata a současně reagují na temnou atmosféru vrcholící normalizace. V prostředí československé performance jsou unikátní svým důrazem na výraz fotografické dokumentace. Ta není jen prostředkem zachycení performance, ale mají blízko k inscenované nebo esteticky působivé konceptuální fotografii. Byl také prvním, kdo na našem území performanci zkombinoval s videem.


Bohatě ilustrovaná kniha Vladimír Ambroz: Akce zprostředkovává umělcův archiv s kompletní dokumentací jeho realizovaných i nerealizovaných akcí. Práci Vladimíra Ambroze do kontextu československé i světové performance zasazuje obsáhlý text historika umění Tomáše Pospiszyla. Na Vladimíra Ambroze dále v knize vzpomínají jeho tehdejší přátelé a spolupracovníci Petr Štembera, Marian Palla a Pavel Büchler.

Autor Tomáš Pospiszyl (ed.)
Nakladatel BiggBoss
Jazyk CZ
Počet stran 228
Rok vydání 2017
Šířka 23 cm
Výška 30 cm
Anna Ritterová

Dobrý den,
chtěla bych se informovat, zda-li bude tato kniha znovu k dispozici?
S pozdravem,
Anna Ritterová

Karolína Truhlářová (Administrátor)

Dobrý den, 

moc se omlouvám, ale ve zprávě se mi nezobrazuje, na kterou knihu se ptáte. Můžu se zeptat, jaký konkrétní titul máte na mysli? 

Děkuji za pochopení. 

Za knihkupectví KAVKA srdečně

Jan Krušina