Název ISBN Sklad
Vlastislav Hofman (1884-1964) - Pocta invenci 9788087405420 5
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Nešlehová, Mahulena Adrian Dean Galerie výtvarného umění v Ostravě CZ, EN 152 2017
Šířka Výška Váha
21,20 cm 27,10 cm 0.6kg
500 Kč s DPH
Skladem
ks

Osobnost mnoha talentů, architekt, scénograf, malíř, designér a grafik Vlastislav Hofman stál po dlouhá léta ve stínu svých známějších kolegů ze skupiny Tvrdošíjní. Jako představitel kubistické architektury spolu s Františkem Menclem navrhnul krematorium v Moravské Ostravě, které by dnes patřilo k architektonickým perlám města, kdyby jej tehdejší režim koncem sedmdesátých let nenechal srovnat se zemí.

Hofmanovo scénografické dílo zahrnuje přes čtyři sta divadelních výprav. Hofman graficky ozvláštnil řadu publikací a nezanedbatelný je i jeho přínos v oblasti užitého umění. Mnohé z jeho realizací nábytku či porcelánu dodnes slouží svému původnímu účelu a překvapují inovativním designem.
Všeobecně nadaný umělec získal během života řadu ocenění, mimo jiné i na mezinárodních výstavách v Paříži a Miláně. Nenechte si ujít výstavu v Galerii výtvarného umění v Ostravě, která umělcovo jméno připomene veřejnosti a představí jeho scénografickou tvorbu, architektonické návrhy, malby, grafiku i užité umění..

Autor Nešlehová, Mahulena
Překladatel Adrian Dean
Nakladatel Galerie výtvarného umění v Ostravě
Jazyk CZ, EN
Počet stran 152
Rok vydání 2017
Šířka 21,20 cm
Výška 27,10 cm