Název ISBN Sklad
Volmanova vila: Klenot české meziválečné architektury 9788025728550 2
Autor Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání Grafická úprava
Radomíra Sedláková, Marek Tichý, Jolana Tothová, Magdalena Kurfürstová Argo CZ, EN 174 2023 Studio Marvil, Vojtěch Vavřín
Šířka Výška Váha
23 cm 29 cm 1.1kg
898 Kč s DPH
Skladem
ks

Volmanova vila je fenomenálním příkladem české meziválečné architektury i dokladem společenské ambice první československé republiky podepřené její ekonomickou silou. Kniha „Volmanova vila – klenot české meziválečné architektury“ je stejně tak výpravnou monografií představující její architekturu, jako sondou do české moderní historie. Svědectvím o proměnách naší společnosti po roce 1948 i dokladem více jak patnáctiletého úsilí spojeného s obnovou a rekonstrukcí vily.

Kromě podrobného popisu stavby jsou zde představeny dodnes neuveřejněné dobové plány a fotografie doprovázené mnohovrstevnatými historickými komentáři a vysvětlením technik použitých při rekonstrukci objektu. Část textů je věnována autorům vily, době jejího vzniku i dílu významného českého podnikatele Josefa Volmana, zakladatele závodu, který dal vzniknout legendární české značce obráběcích strojů i současné tváři města Čelákovice, a také osudům jeho rodiny, které byly stejně pohnuté jako osud samotného domu. To vše se prolíná s úvahami historiků a architektů o kompozici domu, jeho estetice, atmosféře, expresi i řádu, které jsou poselstvím pro současnou dobu. .

Vychází ve spolupráci s Národním technickým muzeem

Autor Radomíra Sedláková, Marek Tichý, Jolana Tothová, Magdalena Kurfürstová
Nakladatel Argo
Jazyk CZ, EN
Počet stran 174
Rok vydání 2023
Šířka 23 cm
Výška 29 cm
Grafická úprava Studio Marvil, Vojtěch Vavřín