Název ISBN Sklad
Zpověď šéfa jakuzy / vychází v srpnu 2024 97
Autor Překladatel Nakladatel Jazyk Počet stran Rok vydání
Džuniči Saga Alice Kraemerová K-A-V-K-A CZ 256 2024
Váha
0.5kg
K-A-V-K-A
550 Kč s DPH
Původní cena 650 Kč, Ušetříte 15% (100 Kč)
Skladem
ks

Zpověď šéfa jakuzy vyjde v srpnu 2024.
Pořiďte si knihu za zvýhodněnou cenu v předprodeji již nyní.

Kniha Asakusa bakuto ičidai (Život hráčů z Asakusy, v angličtině Confessions of a Yakuza), která v Japonsku poprvé vyšla v roce 1989, představuje záznam životního příběhu člena jakuzy (japonské mafie), Eidži Idžičiho. Pořídil jej lékař a spisovatel Džuniči Saga, který za sedmdesátiletým mužem v posledních měsících jeho života docházel, aby mu ulevil od bolesti, a při té příležitosti jeho osudy postupně vyslechl a zapsal. 

Série příběhů zachycuje období Idžičiho dospívání v rodném domě v Ucunomiji, přesun do tehdejší tokijské čtvrti Fukagawa za prací v rodinném obchodě s uhlím, jeho vstup do gangu, který měl kontrolu nad hazardem v zábavní čtvrti Asakusa, a poté i cestu, která jej dovedla až do čela jakuzy. Otevřené vyprávění zahrnuje i milostné vztahy, službu v armádě či vězeňské zkušenosti, a to vše na pozadí událostí, které se odehrály v Japonsku v první polovině 20. století. Obsahově nesmírně zajímavá kniha osvětluje situaci předválečného Japonska.

Překladu se ujala japanoložka Alice Kraemerová, znalkyně japonské společnosti a kultury, která byla v roce 2015 oceněna japonským Řádem vycházejícího slunce s rozetou za dlouholeté šíření japonské kultury.

Zpověď šéfa jakuzy je další z knih vydaných v rámci naší edice o japonské kultuře a estetice. Cílem této edice je představit českému čtenáři japonskou kulturu prostřednictvím pečlivě vybraných českých a japonských literárních děl. V případě překladů vybíráme vždy tituly, které dosud nebyly přeloženy do češtiny, a překládáme přímo z výchozího jazyka, tedy japonštiny, abychom zaručili co největší věrnost originálu. Všechny knihy z této edice byly pro velký zájem rychle vyprodány a musely být dotisknuty. Titul Zpověď šéfa jakuzy je naší druhou knihou od Džuničiho Sagy. Tou první byla Sláma i hedvábí, vydaná v roce 2019, o životě na japonském maloměstě před sto lety.

Návrh obálky je pouze ilustrační.

Autor Džuniči Saga
Překladatel Alice Kraemerová
Nakladatel K-A-V-K-A
Jazyk CZ
Počet stran 256
Rok vydání 2024