Práva a povinnosti prodejce

 1. Prodejce má povinnost vyřídit závaznou objednávku a odeslat objednané zboží na adresu v této objednávce uvedenou. 
Prodávající si vyhrazuje právo odmítnout vyřízení objednávky pokud je zadaná doručovací adresa zjevně pochybná. O tomto odmítnutí zašle informaci na e-mailovou adresu zákazníka. V případě objednávky s platbou na fakturu si prodávající vyhrazuje právo vyřízení objednávky odložit do té doby, než daný zákazník uhradí svoji objednávku předem. Závaznou objednávkou se rozumí objednávka potvrzená prodávajícím.
 2. Prodejce vrátí částku zaplacenou nakupujícím za vrácené zboží poštovní poukázkou na adresu, na kterou bylo toto zboží původně odesláno, nebo na účet bankovním převodem.
 3. Prodávající se zavazuje, že shromažďuje osobní údaje zákazníků pouze za účelem identifikace klienta v poštovním a platebním styku. Chrání zákazníkova data jako důvěrná a nebude je poskytovat třetím stranám.
 4. Pokud nakupující neodebere zboží objednané k osobnímu odběru na prodejně do 7 pracovních dnů, vyhrazuje si prodejce právo danou objednávku zrušit.
 5. Pokud nakupující opakovaně neplní svůj závazek odebrat a zaplatit závazně objednané zboží, prodávající má právo vyřizování dalších objednávek tohoto nakupujícího pozastavit, případně odmítnout.

Práva a povinnosti nakupujícího

 1. Nakupující uvede správnou poštovní adresu, na kterou má být objednané zboží odesláno. 

 2. Nakupující se zavazuje odebrat závazně objednané a zaslané zboží a zaplatit celkovou cenu za objednané zboží včetně všech poplatků uvedených v závazné objednávce (poštovné, balné, dobírka).
 3. Na základě § 1829 Občanského zákoníku má nakupující právo na odstoupení od kupní smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží.

  Nakupujícímu tím vyvstává nárok na vrácení částky za toto zboží zaplacené, včetně nákladů na dodání, za splnění těchto podmínek:

  • vrácené zboží nesmí být poškozené nebo jinak znehodnocené
  • nakupující doručí zboží osobně nebo poštou na vlastní náklady na adresu prodejce:
   K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura s. r. o.
   Krocínova 316/5
   110 00 Praha 1 

  • Byl-li zvolen jiný než nejlevnější způsob dodání, má kupující nárok na vrácení částky odpovídající nejlevnějšímu způsobu dodání.

 4. Nakupující má právo na výmaz svých osobních údajů z databáze zákazníku K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura s. r. o., pokud v obchodě neučinil žádnou objednávku, a to na základě písemné žádosti zaslané na adresu provozovatele.
 5. Pokud nakupující při objednání zboží zvolí některou z plateb předem na účet prodejce (bankovní převod, PauU), zavazuje se uhradit celkovou cenu objednávky do 14 dní od její realizace. Pokud prodejce v této lhůtě neobdrží úhradu na svůj účet, bude objednávka prodejcem zrušena.

Ceny a daně

Ceny v katalogu obsahují DPH. Pro mezinárodní zásilky se DPH vypočítává v procesu objednávky dle destinace plátce. Částka za poštovné a balné se určuje podle váhy knihy, způsobu platby a místa dodání. Importní clo pro zásilky do zahraničí platí příjemce.

Vrácení zboží

Pokud nebudete s naší zásilkou spokojeni, je možné ji po domluvě ve lhůtě dvou týdnů vrátit v původním stavu, bez udání důvodu. Peníze budou vráceny stejnou cestou, pokud nedojde k jiné domluvě. V případě, že si kupující nevyzvedne zásilku, která byla prodávajícím odeslána na dobírku a na náklady prodávajícího, je kupující povinen poštovní náklady v plné výši uhradit.

Objednávky

Automatické potvrzení objednávky znamená, že objednávka byla přijata a postoupena k dalšímu zpracování. Vyrozumění o tom, že zásilka byla expedována nebo je připravena k osobnímu odběru, obdrží zákazník v dalším e-mailu.

Možnosti platby

V České republice zasíláme knihy buď na dobírku, po platbě na paypalový účet, zaplacení kartou přes on-line platební bránu či převodem na bankovní účet. Při osobním odběru lze platit v hotovosti v českých korunách, nebo platební kartou. Objednávka zásilek do zahraničí může být vyřízena pouze po platbě na paypalový účet nebo po platbě kartou přes on-line platební bránu. Při platbě ze zahraničí je nutné připsání přesné částky v českých korunách, případné poplatky za směnu z cizí měny hradí kupující.

Prodávající

K-A-V-K-A knižní a výtvarná kultura s. r. o.
Kamenická 544/21
17000 Praha 7
ČR

IČ: 02905272

DIČ: CZ02905272