Narozena 1982 v Brandýse nad Labem.

Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, zde studovala u Jiřího Barty v ateliéru filmové a televizní grafiky, následně u Juraje Horvátha v atelieru Ilustrace a grafiky (2002–2008).

Výběr výstav
Samostatné výstavy (výběr)
2017 - Modré hoře plamene, KAVKA Book, Praha
2016 - Zastav se ve snu..., NG knihkupectví - Koenig BOOKS, Veletržní palác, Praha
2015 - Utichl zpěv a přišla noc, Galerie Jelení, centrum pro současné umění Praha
2014 - Jak se do lesa volá…, Památník Lidice
2012 - Jak se do lesa volá…, Oblastní galerie v Liberci
2010 - Předloňské sněhy, Baobab TáborAlžběta Skálová (*1982) je známá jako ilustrátorka, vytváří ale také koláže, filmy, grafiky a zejména akvarely a obrazy. Ve své tvorbě se věnuje více tématům, které často zpracovává v cyklech.

Skálová vnímá malby jako částečně nevědomý, duchovní proces. V případě akvarelových maleb vzniká motiv spontánně, na základě působění barev, kompozice a potřeby ho zachytit. Zájem o nevědomí ji vede k velmi intuitivnímu přístupu. Následná práce probíhá velmi soustředěně, rychle a pečlivě a předchází mu dlouhé sbírání energie. Obraz je proto obvykle hotový napoprvé, další pokusy většinou selžou.

Často pracuje s méně klasickými technikami, jako je vyškrabávání do sádrokartonu imitujícího omítku nebo „suchý“ akvarel s textilním efektem. Na akvarelech i obrazech nacházíme především lidské tváře a krajiny. Do těchto krajin můžeme vstupovat a v tvářích můžeme číst.

Alžběta Skálová je absolventkou pražské VŠUP, kde studovala nejprve v atelieru Filmové a televizní grafiky u Jiřího Barty a poté u Juraje Horvátha v atelieru Ilustrace a grafiky. Absolvovala stáže v Paříži a Baltimoru (USA). Za ilustrace získala několik ocenění a nominací, například v soutěži Nejkrásnější kniha, Zlatá stuha a Magnesia Litera. Žije a pracuje v Praze.