k

Poznejte Kavku

Zdálo by se, že KAVKA jsou samé knihy, pěkný prostor, a velké výlohy v tom krásném funkcionalistickém domě. Jenže hlavně těchto pár lidí, to je Kavka. Bez nich by Kavka nebyla, čím je – místem, kam chodíte listovat knihami a grafikami, zeptat se na toho či onoho umělce, zda o něm něco vyšlo, a kde se to dá sehnat, občas přijdete na vernisáž, anebo na uvedení knihy (ano, pořád do toho pěkného baráku!). A těchto pár lidí se Vám vždycky snaží být při ruce. Postupně Vám je představíme!

Standa

Standa je Knihkupec s velkým K! Místo za pultem v Kavce je hlavně jeho, má skvělý přehled o tom, kde která kniha je, jaké je potřeba objednat, a co jsou zrovna must-have novinky. V číslech má rád pořádek, a spolu s paní účetní drží otěže vyúčtování knih, díky Bohu! Je tím nejlepším, kdo se o vás v Kavce postará. Nejen, že se domluví několika jazyky, ale také všechny zákazníky trpělivě vyslechne, a pečlivě je provede naší nabídkou. Rád pije zelený čaj, na oběd chodí nejčastěji k Indům, a když není v Kavce, pravděpodobně ho najdete na kurzu kreslení nebo na procházce po urbanismu Prahy, někdy provázen studenty architektury.

Terka

Na Terku si nikdo a nic nepřijde. Zvládá najednou odhadem asi tak pětsetosmdesáttři různých věcí. V Kavce se stará o knihkupectví i e-shop, dodávky knih, vyřizuje místní i mezinárodní distribuci, komunikaci se zákazníky, píše nejhezčí cedulky, a je největším postrachem nepořádku ve skladu. Kromě toho, že studuje na UMPRUM, tak píše a přednáší o barácích v Českém Krumlově, odkud pochází, spolupořádá tamní Jeden svět, pracuje v divadle, a ve svých rukávech určitě ještě schovává několik různých melouchů. Má ráda architekturu, kafíčka, a když babička navaří.

Ema

Pokud jste od nás někdy dostali newsletter, letáček, nebo sledujete Kavku na sociálních sítích, Eminu práci dobře znáte. Stará se totiž o online i offline propagaci Kavky, má cit pro všechno vizuální a většinou přesně ví, co má napsat (pokud zrovna nejde o vlastní medailonek). K tomu je v Kavce mistryní papíru. Jen pár řezy a ohyby upraví krabici přesně na míru tak, aby se do ní akorát vešla posílaná kniha, a je nadšená, když ji poprosíte o dárkové balení. Mimo Kavku Ema neví, kam dřív skočit… nejspíš spěchá vyrábět brýle, zpívat do sboru, nebo na přednášku na fildu. Na výlety vyráží zásadně se svým Canonetem, aby jí neuteklo světlo na prostřeném stole. Peče nejlepší dvojctihodné koláče na světě a jejím tradičním obědovým menu je kimči. 

Kája

Kája neboli Karlička je zachránkyní situace tam, kde je to zrovna potřeba. Lítá mezi Kavkou a Kafkou (Knihkupectví Franze Kafky v Široké 14), vykrývá směny, plní Kafkovy sociální sítě, pomáhá s chodem nakladatelství, rozumí googlu a všem těm grafům, ze kterých se ostatním točí hlava. Často s sebou má pejska Karlose, který je bázlivým protikladem Karliččiny hlasitosti a všudypřítomnosti. Poznávací znamení: spousta tetování!

Maruška

Maruška je královnou excelových tabulek, uspořádaných šanonů, vlastních kreslených vánočních pohledů, a také dlouhých vlasů (škrtni, co sem nepatří). V Kavce pomáhá v bodech zmatku, které nastávají v obdobích vyúčtování a vykazování nákladů do grantů. Jinak je full time doktorandkou na přírodovědě a také tanečnicí, a tuto druhou vášeň s Kavka týmem jednou za čas sdílí pořádáním nedělních open lekcí latiny, které pořádně zapalují lejtka!

Každý týden Vám představíme dalšího člena Kavka týmu.