V  kategorii UMĚLCI najdete abecední seznam českých výtvarných umělců, jejichž díla nabízíme prostřednictvím našich webových stránek. Většina prezentovaných děl je k dispozici také přímo v našem kamenném obchodě v Krocínově ulici č.5, na Praze 1.Vybíráme autory, kteří nám jsou umělecky blízcí. S mnohými jsme realizovali v minulosti autorské nebo společné výstavy. Soustředíme se hlavně na drobnější práce na papíře, jako je kresba, grafika, koláž, pastel či fotografie. U některých děl neuvádíme z pochopitelných důvodů ceny. Své dotazy ohledně umění nám můžete psát na email: objednavky@kavkabook.cz. nebo na email: karolina@kavkabook.cz


David Cajthaml v Kavce: prodejní výstava

David Cajthaml v Kavce: prodejní výstava

David Cajthaml – autor něžných, komických, hororových i ironických kreseb, grafik a bibliofilií. V sobotu 3. prosince máte jedinečnou šanci se s ním u nás v Kavce setkat, pohovořit a vybrat si mezi jeho menšími díly zajímavé vánoční dárky. Autor bude prodávat zejména menší práce, kresby, grafiky a menší obrazy, a ceny se budou pohybovat od 650 Kč. Událost k akci můžete sledovat i na facebooku: https://www.facebook.com/events/5151221821644506

Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Fotoreportáž z uvedení knihy básní Jiřího Šalamouna

Slavnostní uvedení knihy Jiřího Šalamouna "Básně všechny a jedno leporelo 1978–2021" ve čtvrtek 20. října proběhlo ve veselém duchu, hojné účasti a zejména pak při čtení z Šalamounových básní, kterého se ujali Arnošt Goldflam, Igor Bareš a Jan Kanyza. O slovo se s nimi tu a tam přela ještě Anička Duchaňová, která přispěla interpretací několika textů slovem i hudbou.

Křest doprovodila také malá výstava Šalamounových grafik a dalších prací, která v knihkupectví KAVKA BOOK potrvá do 10. listopadu.

Fotografie z večera zachytila Helena Kristová.


Výstava Luboše Plného: fotoreportáž

Výstava Luboše Plného: fotoreportáž

V sobotu 18. září jsme v našem knihkupectví a galerii zahájili výstavu Luboše Plného, předního českého představitele uměleckého směru art brut. Cyklus fotografií Re-construkce i nejnovější letošní díla s názvem Letní sezóna / Saison d'été byly k vystaveny několik týdnů, ale pokud jste se nestihli zastavit, můžete se alespoň ponořit do atmosféry na vernisáži, kterou zachytil fotograf Matyáš Hiřman.